Žena vložila niekoľko mincí do vrecka s vodou. Účinky na seba nenechali čakať!

Dnes vám prinášame skutočne netradičný experiment, ktorý vyskúšala jedna žena a podľa jej slov, dokáže skutočne pomôcť. Za pokus to rozhodne stojí!

Už sme písali o viacerých spôsoboch, ako sa počas horúcich dní môžeme zbaviť otravných okrídlených návštevníkov. Dnes vám prinášame skutočne netradičný experiment, ktorý vyskúšala jedna žena a podľa jej slov, dokáže skutočne pomôcť. Za pokus to rozhodne stojí!

Nápad od čitateľky Ľubky:

Toto je asi najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť otravného hmyzu, aký poznám. Všetko, čo potrebujete sú 4 centové mince, voda, trochu soli, uzatvárateľné plastové vrecko, citrónovú šťavu a kancelársku sponku.

Hoci som tomuto tipu spočiatku neverila, vyskúšala som ho, pretože kvôli zdravotným problémom sa roky vyhýbam chemickým prostriedkom proti hmyzu. Tento spôsob je úplne bezpečný, netoxický a najmä jednoduchý.

Potrebujeme:

Uzatvárateľné plastové vrecko

Kancelársku sponu

4 mince

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2 šálky vody

2 lyžičky soli

Citrónovú šťavu

Postup:

Vodu so soľou a keď sa soľ rozpustí, pridajte citrónovú šťavu.

1 (2)

Zmes opatrne nalejem do plastového vrecka a pridáme mince.

2 (2)

Vrecko uzavrieme a pomocou kancelárskej sponky (alebo sponiek) zavesíme tam, kam potrebujeme.

5 (2)

Tento odpudzovač hmyzu bude pôsobiť dovtedy, pokiaľ bude vrecko s vodou plné. Odpudzovač poslúži najmä tam, kde máte každoročne problém s húfmi múch, komárov a iného okrídleného hmyzu – napríklad v blízkosti jazier a vodných zdrojov. Samozrejme, neodstráni z vášho pozemku všetok dotieravý hmyz, ale dokáže ho výrazne eliminovať. Mne sa osvedčil a dúfam, že pomôže aj vám! :-)

Prečo to funguje:

Muchy a lietajúci hmyz odpudzuje to, čo sa im javí ako väčší objem vody v priestore. K tomu sa v priestore nebudú vedieť orientovať odrazom svetla od lesklého povrchu mincí!