Žena vám ukáže trik s prekrojeným zemiakom, ktorý schová do vrecka aj drahú kozmetiku z obchodu: Toto sa stane za 7 dní!

Zemiak nie je len na jedenie: Toto dokáže za jediný týždeň, ak si ho každý večer priložíte na pokožku!

Pri problémoch s pokožkou nám hneď príde na myseľ celá rada kozmetických produktov z obchodu, ktoré nám s problémom môžu pomôcť. Zabúdame však, že niekedy máme tie najúčinnejšie skrášľovacie a ozdravovacie produkty, celý čas pred očami!

Koža je najväčším orgánom na tele a je náchylná na množstvo poškodení – drobných alebo aj väčších. Jazvy, tmavé škvrny, kruhy pod očami a vyrážky nás trápia najčastejšie. Dnes vám táto žena predvedie, ako sa ich zbaviť pomocou obyčajnej suroviny z našich domovov – zemiaku.

Beauty blogerka Ishita testovala starú zemiakovú kúru 7 dní po sebe a na konci tohto testu môžete vidieť úžasnú zmenu: rozžiarená pokožka, žiadne kruhy pod očami, fľaky, jemná pleť a vyhladené vrásky.

Potrebujeme:

Zemiak

Nôž

...

Malú misku

Mixér alebo strúhadlo

Vatový tampón na odličovanie

Postup:

Zemiak umyjeme – netreba to však preháňať, voda vyplavuje aj cenný škrob.

Potom zemiaky ošúpeme, avšak už neumývame.

Zemiak nakrájame na plátky hrubé približne 1 – 1,3 cm.

Pleť si vyčistíme ako bežne – mydlo, voda, pleťová voda alebo iné očistné kúry ktoré bežne používame.

Vezmeme plátok zemiaku a začneme si ním masírovať pokožku na tvári – krúživými pohybmi prechádzame po celom povrchu tváre. Obzvlášť venujeme pozornosť miestam s tmavými škvrnami a problematickým oblastiam.

Teraz získame cennú zemiakovú šťavu:

½ surového zemiaku preložíme do mixéra a rozmixujeme prípadne nastrúhame. Odstránime väčšie časti dužiny a do šťavy môžeme pridať pár kvapiek aloe vera gélu, rozhodne však nepridávame vodu. Do šťavy ponoríme tampón a nanášame ju na tvár – opäť sa sústreďujeme na problémové oblasti. Necháme 20 minút pôsobiť.

Teraz prichádza na rad záverečná procedúra. Opäť vezmeme plátok zemiaku a masírujeme pokožku tváre – počas toho sa nám bude odlupovať zaschnutá maska zo zemiakovej šťavy.

Potom stačí pokožku opláchnuť vlažnou čistou vodou. Ishita uvádza, že túto procedúru môžete vyskúšať aj na iných častiach tela . Šťavu zo zemiaku skladujeme v chladničke 4-5 dní.ň

Prečo to funguje?

Zemiaková šťava obsahuje cenné minerály a vitamíny, ktoré sa nachádzajú aj v kozmetických produktoch z obchodu, v prírodnej šťave sú však oveľa koncentrovanejšie. Zemiaková kúra pomôže opraviť fľaky spôsobené nadmerným vystavovaním slnečnému žiareniu a účinná je aj v boju proti nadmernému ochlpeniu na tvári. Zemiaková kúra sa však nepoužíva na otvorené rany alebo. Je tiež dôležité, aby ste kúru opakovali pravidelne po dobu 7-8 dní.