Žena už celé roky nevyhadzuje staré pančuchy. Neuveríte, na čo ich používa!

Verili by ste, že silonky vám geniálne poslúžiť aj potom, ako zatrhnú? Netradičné využitie v záhrade aj v domácnosti.

Silonkové pančuchy – súčasť šatníka každej ženy a nevyhnutný doplnok spoločenských odevov. Pančuchy, hoci sú také nevyhnutné, majú pomerne krátku životnosť, ľahko sa zatrhnú a poškodia. Verili by ste, že aj potom vám môžu skvele poslúžiť? Kedže nás inšpirovala šikovná tvorilka, ktorá zo starých siloniek už roky vyrába krásne bábiky, rozhodli sme sa pre vás zozbierať zoznam nezvyčajných možností, ako staré pančuchy využiť.

Výroba originálnych bábik. Kompletný postup ako na to si môžete pozrieť TU.

Ozdobné kvety z pančúch a drôtika

Z veľkého množstva pančúch môžete napríklad vyrobiť aj malý koberec.

Staré pančuchy majú však aj iné, prekvapivo praktické využitia:

Skladovanie zeleniny

Zemiaky, cibuľa aj cesnak zostane vďaka silonkám dlhšie čerstvá. Stačí vložiť zeleninu do siloniek, oddeliť jednotlivé kúsky uzlíkom a zavesiť do komory.

Skvele poslúžia aj ako vrecká na uskladnenie fazule, šípok, šošovice či sušených byliniek.

Ochrana pred škodcami

Cuketa alebo baklažán bude vďaka silonkám chránená pred škodcami. Stačí, navliecť kusy zeleniny do silonky a jemne zauzliť pri stonke. Zelenina môže naďalej rásť, avšak škodcovia sa k nej tak ľahko nedostanú.

Pomôže pri upratovaní

Ak máte v byte psíka alebo mačku, silonka vám pomôže zbaviť sa všadeprítomných chlpov. Stačí, ak si silonku natiahnete na ruku a pretierate povrchy, na ktorých sa chĺpky nachádzajú. O všetko sa postará statická elektrina.

Do prania

Ak nemáte doma vrecko na šetrné pranie prádla, môžete jednoducho použiť silonku. Nastrihajte na niekoľko častí a môžete získať vrecká na pranie rôznych veľkostí.

Pre fotografov

Silonka na objektíve fotoaparátu vám umožní získať unikátne zábery.

Perfektná utierka na okno

Silon má vynikajúce abrazívne vlastnosti, vďaka ktorým tento materiál nezanecháva šmuhy a dokonale odstraňuje nečistoty.

zdroj: takprosto

Dnes najobľúbenejšie