Žena uložila tieto lístky do každého rohu izby. Neuveríte, aký to malo efekt!

Ak s týmto problémom bojujete aj vy, nápad tejto šikovnej ženy určite oceníte!

Keď si do domu nájdu cestu takí podnájomníci, akými sú šváby, mole či ploštice, zbaviť sa ich je nesmierne ťažké. Dokonca, často krát na to sami nestačíme a musíme si privolať pomoc profesionálnych deratizérov. Je je však isté, keď uvidíte jedného, môžete si byť istý, že nablízku je celý húf ďalších škodcov, ktorý si vo vašom dome našli pohodlné útočisko a zdroj potravy.

Hovoríte si, že vám sa podobná situácia predsa nemôže stať, potrpíte si predsa na poriadok a čistotu. Škodcovia sa však ku vám môžu pokojne dostať od susedov, alebo si ich prinesiete domov z hotelovej izby. Rovnako na tom bola aj istá žena, ktorá použila jednoduchý a účinný spôsob, ako hmyz a ďalších škodcov zo svojho bytu vyhnať raz a navždy.

Čo použila?

Stavila na recept, ktorý používali už naši dávny predkovia a chránili sa ním pred inváziou škodcov, ktorý pustošili životne dôležité zásoby potravín. Tento spôsob je zároveň maximálne šetrný a vhodný aj v prípade, že máte malé deti ale domácich miláčikov v byte.

1

Jediné čo potrebujete, je niekoľko lístkov sušeného vavrínu (bobkového listu), ktorý umiestnite do rohov miestností vo vašom byte – najviac lístkov by ste mali umiestniť do kuchyne, či komory s potravinami.

Tajomstvo spočíva v tom, že hmyz ako šváby, muchy, mravce, komáre a mory neznesú prenikavú vôňu bobkového listu, ktoré vďaka svojmu rozvinutému čuchu vnímajú omnoho intenzívnejšie, ako my. Ak skladujete potraviny ako obilniny či strukoviny v dózach, máte tak istotu, že sa v nich neobjavia mole ani iný hmyz.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Toto riešenie proti hmyzu nestojí takmer nič a zakladá sa na skúsenostiach našich predkov. Navyše je celkom neškodné a 100% prírodné. Lístky bobkového listu je dobré rozmiestňovať po priestore aj potom, ako sa problém so škodcami vyrieši, ako prevenciu ich návratu.