Myslela si, že s bolesťou jej už nič nepomôže a tak si skúsila máčať ruky v kúpeli s jablčným octom: Výsledok po dvoch týždňoch je ohromný!

Michelle trpela silnými bolesťami rúk spôsobenými artritídou, na ktoré sa roky liečila.

Michelle trpela silnými bolesťami rúk spôsobenými artritídou, na ktoré sa roky liečila. Keď však ide o chronické ochorenie, jeho postup sa nedá celkom zastaviť len spomaliť. V prípade tejto ženy však prepuklo rýchlo a veľmi rýchlo naberalo na sile a ozývali sa stále silnejšie bolesti a dokonca aj vtedy, keď mala ruky celkom v pokoji. „Predstavte si, že vám aj obyčajné ťukanie na klávesnicu spôsobuje bolesť,“ hovorí Michelle o svojom trápení.

Po porade s lekárom a zisťovania všetkých možností sa odhodlala na 14-dňovú octovú kúru, odobrenú aj lekárom. Napokon, ak to iným pomohlo, prečo to neyvyskúšať. Ruky si máčala 10 minút v roztoku z teplej vody a jablčného octu 2-3 x do týždna, potom dokonca prešla na čistý jablčný ocot, avšak odporúčame zriediť ho s vodou. Po pár dňoch ju ruky prestali bolieť, keď boli v pokoji, po dvoch týždňoch ustúpili aj bolesti, ktoré sprevádzali bežné činnosti. „Samozrejme, pri tomto ochorení musíte počítať s istým diskomfortom, ktorý ju sprevádza a ten nikdy celkom nezmizne, s tým sa však dá celkom slušne žiť. Bolesti, aké som však mala pred kúrou sa zatiaľ nevrátili“, uvádza žena.

Bolia vás kolená, alebo svaly či kosti?

Ak máte podobný problém, vyskúšajte ďalšiu celkom jednoduchú kúru – pridajte si jablčný ocot do kúpeľa. Na uvoľnenie nôh, alebo rúk so pripravte kúpeľ zo 4 litrov vody a 2-3 šálok jablčného octu a boľavé ruky či nohy si do tejto zmesi jednoducho namočte. Bolesť svalov po športe odstránite tak, že do tejto zmesi namočíte uterák a priložíte ho na bolestivé miesto.

...

 

Pre ešte silnejší utišujúci efekt pridajte do kúpeľa aj trochu olivového oleja. Z 2 lyžíc jablčného octu a 1 lyžice olivového oleja tiež pripravíte zmes, ktorú nanesiete a bolestivé miesta. Zmes nechajte pôsobiť cez noc a ráno umyte.

Ľudia po celom svete poznajú účinky jablčného octu na zdravie a denne ho využívajú – dokonca utišujúce účinky na bolesť kĺbov hlásajú aj ľudia, ktorý každý deň tento ocot pijú, samozrejme nie neriedený. Tento nápoj sa pripravuje z 3 lyžíc jablčného octu, 300 ml vody a 1 lyžičky medu. Pije sa počas dňa trikrát denne pred jedlom. Dámy bude možno zaujímať aj to, že tento nápoj je skvelý aj na chudnutie. Tiež detoxikuje a zbavuje telo nežiadúcich látok.