Manžel sa nemal do rekonštrukcie starých parkiet: Žena si povedala „dosť“ a takto podlahu sama prerobila takmer zadarmo!

Táto žena sa rozhodla vziať veci do vlastných rúk. Takto prerobila podlahu celkom sama.

Táto žena si povedala „dosť“, kedže sa napriek neustálym pripomienkam manžel stále nepustil do rekonštrukcie starých parkiet a oprava sa odkladala na dobu neurčitú, rozhodla sa vziať veci do vlastných rúk. Našla si jednoduchý návod na internete, nakúpila potrebné veci a s minimálnymi nákladmi zmenila podlahu v obývačke na nepoznanie. Aj keď to znie prinajmenšom netypicky, základom tejto podlahy je obyčajný papier. A čo na túto premenu povedal manžel? V skutočnosti sa nezmohol na slová a práca jeho manželky ho určite poriadne zahanbila.:-)

Na vytvorenie papierovej podlahy žena použila:

Hnedý papier

Moridlo

Polyuretánový lak

Brúsny papier

Lepidlo

...

Mop

Postup:

Podlahu bolo najskôr treba zbaviť nerovností – prebrúsiť a dôkladne vyčistiť.

Papier natrhala na kúsky. Lepidlo zmiešala s vodou v pomere 3:1 (ak nejde o drevenú podlahu stačí rozriediť v pomere 1:1). Lepidlo je potrebné miešať postupne po častiach – aby nezaschlo skôr, ako by ste si to priali.

Každý kúsok papiera natrela lepidlom z oboch strán a začala ukladať na podlahu – tak, aby nevznikli bubliny a husto vedľa seba.

Keď pokryla celú podlahu, pomocou mopu nanesieme moridlo a nechala poriadne zaschnúť.

Potom rovnakým spôsobom pomocou mopu naniesla lak – ktorý podlahe zabezpečil krásny lesk.

Toto je výsledok!

zdroj: Heather Smith