Manžel sa nemal do rekonštrukcie starých parkiet: Žena si povedala „dosť“ a takto podlahu sama prerobila takmer zadarmo!

341

Táto žena si povedala „dosť“, kedže sa napriek neustálym pripomienkam manžel stále nepustil do rekonštrukcie starých parkiet a oprava sa odkladala na dobu neurčitú, rozhodla sa vziať veci do vlastných rúk. Našla si jednoduchý návod na internete, nakúpila potrebné veci a s minimálnymi nákladmi zmenila podlahu v obývačke na nepoznanie. Aj keď to znie prinajmenšom netypicky, základom tejto podlahy je obyčajný papier. A čo na túto premenu povedal manžel? V skutočnosti sa nezmohol na slová a práca jeho manželky ho určite poriadne zahanbila.:-)

Na vytvorenie papierovej podlahy žena použila:

Hnedý papier

Moridlo

Polyuretánový lak

Brúsny papier

Lepidlo

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Mop

Postup:

Podlahu bolo najskôr treba zbaviť nerovností – prebrúsiť a dôkladne vyčistiť.

Papier natrhala na kúsky. Lepidlo zmiešala s vodou v pomere 3:1 (ak nejde o drevenú podlahu stačí rozriediť v pomere 1:1). Lepidlo je potrebné miešať postupne po častiach – aby nezaschlo skôr, ako by ste si to priali.

Každý kúsok papiera natrela lepidlom z oboch strán a začala ukladať na podlahu – tak, aby nevznikli bubliny a husto vedľa seba.

Keď pokryla celú podlahu, pomocou mopu nanesieme moridlo a nechala poriadne zaschnúť.

Potom rovnakým spôsobom pomocou mopu naniesla lak – ktorý podlahe zabezpečil krásny lesk.

Toto je výsledok!

zdroj: Heather Smith

Témy:


Pridajte svoj komentár