Nemala peniaze na kúpu bytu: Vyhrnula si rukávy a podaril sa jej neskutočný kúsok, starú garáž premenila na krásny 3 izbový dom!

A zvládla to bez hypotéky. Žena dokázala premeniť starú garáž na krásny 3-izbový dom, neuveríte na koľko ju to vyšlo!

Táto žena a jej partner si skutočne zaslúžia obdiv. Hoci spočiatku ako každý mladý pár uvažovali nad hypotékou, rozhodli sa, že najskôr preskúmajú všetky možnosti, aké majú. Napokon, zadĺžiť sa na desiatky rokov vyžaduje poriadne zváženie.

Po prieskume realitného trhu obaja s hrôzou zistili, že ak chcú bývať v dome trochu väčšom ako je „zápalková škatuľka“ musia si siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Najlacnejšia ponuka v oblasti Yorkshire v Anglicku bola 200 000 Libier. Vtedy sa Stephanie rozhodla, že vlastné bývanie musí vyriešiť inak.

Spolu s priateľom sa prechádzali po pozemku jej rodičov, kde sa pristavili pre starej garáže, ktorú už dlho nikto nepoužíval. Garáž kedysi slúžila až pre 5 áut a preto bola pomerne priestranná. Stephanie skrsla v hlave myšlienka, že práve garáž môže byť ich novým domovom.

Keď svojím rodičom zámer oznámila povedali len, že si s garážou môže robiť čo len chce. Pokojne ju môže aj zbúrať. Stephanie sa pustila do plánovania, hľadania návrhov a postupného realizovania svojich snov. Premena bola náročná, kedže obaja aj s priateľom boli zamestnaní a na prácu im ostali len večery a víkendy. „Všetko dôkladne naplánovala, vymyslela a ja som jej len pomáhal s realizáciou. Stephanie aj napriek jemnému vzhľadu hravo zastane aj chlapské práce. Vŕtanie, murovanie a vozenie plných fúrikov jej nerobia žiaden problém“, uvádza priateľ Mark.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Trvalo 2 roky, kým sa ukázali výsledné kontúry ich budúce domu. Zo škaredej nevyužitej garáže vytvorili krásny domov s 3 izbami. „Celá realizácia vyšla na 15 000 Libier. Nič sme si nemuseli požičiavať. Kedže sme bývali u rodičov, nemíňali sme na nájom a mali sme aj niečo našetrené. Síce to trvalo dlho, ale nakoniec to stálo za námahu. Náš nový domov milujeme a tešíme sa na nový život v ňom.“

A čo je najlepšie, len za 15 tisíc libier sa im poradilo zvýšiť hodnotu stavby o 100 000 Libier. Teraz jej hodnotu určil odporník na 150 tisíc Libier. Čo poviete na túto premenu?

zdroj: dailymail