Žena našla spôsob, ako udržať domácnosť čistú za menej ako 1 Euro!

Vždy som bola zvyknutá používať na čistenie domácnosti drahé prostriedky z obchodu. Určite mi dáte za pravu, že práve na tieto prípravky ide každý rok z rodinného rozpočtu nemalá čiastka. Okrem toho, že často nemajú ani zďaleka taký skvelý účinok, ako sľubuje výrobca, ďalším rizikom sú aj zdravotné nástrahy, ktoré s ich používaní súvisia. Povedala som si dosť a rozhodla som sa nájsť lacný, ekologický a skutočne účinný spôsob, ako udržať domácnosť čistú a bezpečnú aj pre moje deti. Našla som ho a dnes s vami oň rada podelím. Vyrobte si domáce univerzálne vlhčené čistiace utierok za pár centov, ktorú udržia vašu domácnosť skutočne čistú!

Na výrobu vlhčených čistiacich utierok potrebujeme:

Prázdny plechovku s plastovým vekom (objem cca 450 ml)

Rolku kuchynských utierok

Ostrý nôž

½ šálky octu

¼ šálky vody

¼ šálky alkoholu

1 lyžičku saponátu

Postup:

Najskôr rozrežeme rolku papierových utierok na polovicu. Potom polovicu obrúskov vložíme do prázdnej plechovky. Ja som si plechovku pred začiatkom výroby čistiacich utierok nastriekala farbou, samozrejme, tento krok nie je vôbec nutný.

V miske zmiešame ocot so saponátom, alkoholom a vodou. Do zmesi nakoniec pridáme esenciálny olej. Premiešame a zmes potom pomaly nalejme na papierové utierky. Potom opatrne odstránime kartónové jadro v strede rolky a vytiahneme jednu utierku zo stredu.

Nožnicami spravíme menší otvor v strede plastového vrchnáka.

Potom vytiahnutú utierku pretiahneme cez otvor a plechovku uzavrieme. Naše domáce čistiace utierky sú teraz hotové a pripravené na použitie.

Kedže výroba týchto malých pomocníkov v domácnosti nestojí takmer nič, môžete mať jednu plechovku čistiacich obrúskov pripravenú v každej miestnosti vášho bytu!

zdroj: popsugar

Dnes najobľúbenejšie