Žena mala po krk neporiadku v preplnenej chladničke: Vymyslela geniálny zlepšovák, ktorý poslúži aj vám!

Určite to poznáte aj vy. Vytečené zvyšky omáčok v regáloch, zvyšky jedál na tesnení či rozliaty džús. A navyše, aj napriek snahe sa vždy stane, že nájdete nejaké tie zatúlané potraviny, na ktoré sa akosi zabudlo a teraz môžu maximálne tak putovať do koša.

Určite to poznáte aj vy. Vytečené zvyšky omáčok v regáloch, zvyšky jedál na tesnení či rozliaty džús. A navyše, aj napriek snahe sa vždy stane, že nájdete nejaké tie zatúlané potraviny, na ktoré sa akosi zabudlo a teraz môžu maximálne tak putovať do koša. Istá žena mala toho už dosť, kedže sa jej deti a manžel nevedeli naučiť udržiavať chladničku čistú, vymyslela perfektné zlepšováky, ktoré vám ušetria námahu a aj financie. Pridávame aj ďalšie skvelé nápady, ktoré sme našli na internete!

Už žiadne drhnutie

Na čisté police uložte plastové podložky alebo mastný papier do políc. Podložky jednoducho umyjete a papier vymeníte. Police ostatnú vždy čisté!

Už žiaden ľad na stenách – trik od Ľubky

Keď som naposledy odmrazovala, steny – aj tie za spodnými zásuvkami som potrela olejom. Stačí úplne malá vrstva, a funguje to tak, že ľad sa nebude schopný tvoriť na klzkom povrchu, keďže sa na ňom neudrží. Olejom som potrela aj regáliky na zadnej strane, kde sa dotýkajú steny chladničky (tam sa mi tvorili veľké kusy ľadu). Postup z času na čas zopakujem, vždy vytriem do sucha a jednoducho pretriem olejom alebo glycerínom.

Aby vám tesnenie dlho vydržalo

...

Aj poškodené tesneneie môže spôsobiť nadmernú tvrobu ľadu a vysokú spotrebu energie. Aby vám vydržalo čo najdlhšie, najskôr ho dobre umyte obyčajnou vodou so saponátom a potom natrite glycerínom.

Tak toto sú moje rady, ešte nezabudnite, že tovar by nemal byť nalepený na zadnej stene chladničky a tiež že treba pravidelne čistiť žliabok na odtekanie vody – ja používam obyčajnú slamku. Moja chladnička má už riadne cez 10 rokov a stále je dobrá.

Aby deti dosiahli na obľúbený jogurt

Tiež sa vaše deti štverajú na chladničku a pri lovení v chladničke rozlejú a rozhádžu všetko okolo? Jednoducho uložte do chladničky otočný podnos a deti si svoje maškrty ľahko dosiahnú. Navyše, už nikdy nezabudnete na potraviny vzadu.

Jednoduché hľadanie v mrazáku

Hľadanie mäsa na nedeľný vývar je niekedy poriadna fuška a najmä vtedy, keď zmrazené potraviny vyzerajú všetky takmer rovnako. Vložte do mrazáku niekoľko nákupných tašiek do ktorých uložíte rôzne druhy potravín – do jednej mäso, do druhej zeleninu a do tej napríklad ovocie a sladké pochúťky.

Na skladovanie vajec

Ak nepoužívate papierové obaly, skvelou pomôckou sú napríklad košíky alebo podlhovasté dózy.

Ak obaly od vajec využívate, použite ich aj inak, ako len na skladovanie vajec.

Najskôr zjedz mňa

Označte veci s končiacim dátumom spotreby. Nikdy tak nebudete musieť vyhadzovať jedlo po záruke.

V malom mrazáku ušetríte viac miesta a získate prehľad o skaldovaných surovinách pomocou náhradných políc. Vyrobíte ich jednoducho, napríklad z plastových zakladačov na dokumenty.

Plastové dózy vám skvele poslúžia

Plastové dózy označte štítkami. Ich výroba vám zaberie len pár minút, neuveríte, ako skvele vám však poslúžia a koľko času aj neporiadku ušetria.

Kancelárske sponky

Kancelárske spony vám pomôžu ušetriť priestor a zároveň uchovať potraviny čerstvé.

Ďalší skvelý tip, ako ich využiť.

Využite dvere!

Malé dózy s magnetmi vám umožnia perfektne využiť priestor na dverách a bokoch chladničky.

Ako by mala vyzerať perfektne zorganizovaná chladnička a kam patria rôzne potraviny?

Nezabúdajte tiež že paradajky, cibuľa a zemiaky do chladničky určite nepatria.

Ďalšie tipy, ako skladovať rôzne potraviny v chladničke nájdete TU.

Prečítajte si aj: Jednoduché tipy, ako odstrániť zápach z chladničky!

zdroj: faithtap, buzzfeed