Kým mi sestra neporadila tento zelený zázrak, čistenie kúpeľne bol horor: Celá kúpeľná za minútku čistá – všetky prípravky z obchodu som dala preč!

Čistenie kúpeľne bolo pre mňa vždy doslova hororom. Máme veľmi tvrdú vodu a doslova po každom použití som musela všetko pretierať a drhnúť. Som tak nesmierne šťastná, že moja sestra sa podujala a vyskúšala jednu radu z internetu. Ja by som sa na to asi nikdy nedala a bojovala by som s vodným kameňom a arzenálom drahých prostriedkov dodnes. Po 5 rokoch sa mi s tým podarilo vyčistiť aj „kĺbiky“ na sprchovej zástene, ku ktorým sa vôbec nedalo dostať. Šetrí to čas, peniaze, aj energiu – kúpeľňa sa leskne a žiaden smrad po chémii, čo viac si môže človek priať? Dúfam, že s tým pomôžem aj vám. :-)
Je to až banálne jednoduché, ale túto kombináciu surovín by som asi bez rady mojej sestry nepoužila. Odporúčam každému a na celú kúpeľňu – ja s tým čistím kachličky, kohútiky, vaňu, umývadlo, zrkadlá, sprchu aj wc – všetko!

Suroviny pre zázračný čistič:

  • 500 ml teplej vody
  • 150 ml octu
  • 50 ml bežného prostriedku na riad
  • 5 polievkových lyžíc kyseliny citrónovej
  • voliteľne 2-5 kvapiek esenciálneho oleja (ak chcete zakryť octovú vôňu, ale tá po chvíli vyprchá, nie ej to potrebné)

Postup:

– Kyselinu citrónovú rozpustte v teplej vode.

– Pridajte čistiaci prostriedok, ocot a jemne premiešajte.
– Ak chcete, môžete pridať nejaký éterický olej, aby mal čistiaci prostriedok aj peknú vôňu (ja nepridávam).
– Prelejte zmes do prázdnej  fľaše s rozprašovačom. Ja mám vždy takúto zelenú farbu.
– Pred použitím jemne pretrepte a naneste na povrch, ktorý sa má čistiť.
– Nechajte pôsobiť 10 minút a len utrite mikrovláknovou látkou – na veľmi silne usadený vodný kameň použite hubku, alebo nechajte tekutinu dlhšie pôsobiť. Ak použijete hubku tak naozaj len veľmi jemne.

– Vyčistila som stým  komplet celú kúpeľňu  (vaňa, sprcha, umývadlo, WC, podlaha (na podlahu rozriedime vo vode). Na citlivé povrchy by ste mali najskôr vyskúšať čistiaci prostriedok na nenápadnom mieste.
Tak jednoduché a rýchle cvičenie som veru ešte nezažila, kam sa hrabú drahé čistiace prostriedky z drogérie. Skúste a ak sa vám bdue prostriedok páčiť, určite to poraďte aj svojim známym.