Zdražovanie tepla? Vyhnúť sa mu dá s tepelnými čerpadlami

Rastúca cena palivového dreva, uhlia, zemného plynu, elektrickej energie, to sú vyhliadky na nasledujúce mesiace, ktoré pocíti prakticky každá tuzemská domácnosť. Niekoľko najbližších vykurovacích sezón môžu byť zaťažkávacou skúškou rodinných rozpočtov tak, pretože možno očakávať rast ceny tepla aj teplej vody. Našťastie existuje spôsob, ako sa týmto nepríjemnostiam vyhnúť.

Tepelné čerpadlá získavajú energiu potrebnú na svoju prevádzku z okolia, tj. vonkajšieho vzduchu a geotermálneho tepla. Zároveň, tieto zdroje energií sú k dispozícii kdekoľvek a v prakticky nevyčerpateľnom množstve. S tepelnými čerpadlami tak môžete pustiť z hlavy nielen starosti z rastúcich cien palív, ale aj starosti spojené so skladovaním zásob týchto palív.

Tepelné čerpadlá dokážu dodať lacno nielen teplo, ale aj teplú vodu, prípadne aj chlad, čo predstavuje ďalšiu úľavu pre rodinný rozpočet a zvýšenie komfortu v dome.

Nemusíte sa pritom obávať toho, že by ste sa s tepelnými čerpadlami museli akokoľvek obmedzovať. Správne vybrané a nainštalované čerpadlo je schopné vám dodať dostatok tepla či teplej vody bez ohľadu na ich spotrebu či poveternostné podmienky.

Na obstaranie čerpadlá vám prispeje štát

Dobrou správou je, že nízke sú nielen prevádzkové náklady na tepelné čerpadlá, vďaka štátnym dotáciám sú nízke aj obstarávacie náklady, viď https://www.ivt.sk/sk/statne-dotacie.

Zároveň, na rozdiel od kotlov na tuhé palivá, či už ide o uhlie, drevo, zemný plyn či vykurovacie oleje, pro tepelných čerpadlách sú v blízkej budúcnosti prakticky vylúčené akékoľvek opatrenia smerujúce k obmedzovaniu ich využívania.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

S tepelnými čerpadlami teda neriskujete, že budete za niekoľko rokov opäť riešiť dilemu výberu nového zdroja tepla, tj. z nízkych prevádzkových nákladov, bezobslužného a bezproblémovej prevádzky tepelných čerpadiel sa budete moc tešiť aj niekoľko najbližších desiatok rokov!

Kam ďalej?

V prípade záujmu o ďalšie informácie o úsporách a výhodách, ktoré vám tepelné čerpadlá môžu priniesť, navštívte túto stránku s jednoduchým sprievodcom výberu tepelného čerpadla.

Už budúca vykurovacia sezóna sa u vás doma môže niesť v duchu nízkych nákladov na energie a minimálnych starostí s vykurovaním, do jej začiatku pritom zostávajú 3 mesiace.