Zdravý jablkový koláč bez múky a cukru: Úplne jednoduchý a za minútku pripravený – milujú ho deti aj dospeláci!

Keď sa pustíte do chudnutia, nechoďte do toho s tým, čoho všetkého sa budete musieť vzdať. Hľadajte spôsoby, ako si to chudnutie spraviť príjemným.

Keď sa pustíte do chudnutia, nechoďte do toho s tým, čoho všetkého sa budete musieť vzdať. Hľadajte spôsoby, ako si to chudnutie spraviť príjemným. Keď máte chuť na sladké, nebráňte sa a doprajte si pokojne aj dezert. Stačí si len vybrať ten správny, ktorý vám nenarobí prievan vo vašom redukčnom pláne. Máte naozaj veľa možností a je množstvo receptov, ktoré sú také chutné, že by ste si na nich s radosťou pochutnali, aj keby ste nepotrebovali schudnúť. Toto je rozhodne jeden z nich :)

Potrebujeme:

150 g ovsených vločiek

100 g tvarohu

3 vajcia

50 ml kefíru

1 ČL prášku do pečiva

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1/2 ČL škorice

2 jablká

trochu oleja

med, banán – použite ako sladidlo

Postup:

Ovsené vločky si pomeľte v mlynčeku na múku. Do vločiek pridajte prášok do pečiva a premiešajte.

Tvaroh si dajte do misky a vidličkou roztlačte, aby mal jemnejšiu konzistenciu. Pridajte trochu medu s kefírom a roztlačeným banánom.

Všetko vymixujte mixérom do hladka. Do tejto zmesi zašľahajte vajcia a škoricu. Následne dobre premiešajte s múkou z ovsených vločiek. Jablká si ošúpeme, odstránime jadrovníky a nakrájame na malé kúsky. Plech s veľkosťou 15 x 20 cm vymastíme olejom a dno vystelieme papierom na pečenie. Pripravené jablká roznomerne poukladáme na dno a na jablká navrstvíme cesto. Rozotrieme, aby bolo cesto rovnomerné a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov. Pečieme asi 30 – 35 minút. Hotový koláč necháme vychladnúť, nakrájame a podávame. Prajeme dobrú chuť!

Zdroj: prolife.ru.com