Neodolateľní zdraví brumíci bez éčok: Deti ich pýtajú každý deň a na kupovaných si ani nespomenú! Tento recept by mala poznať každá mama a babka

to by nepoznal brumíka. Sladký macko, ktorý sa na deti usmieva z regálov supermarketov tak, že mu len ťažko dokážu odolať.

Kto by nepoznal brumíka. Sladký macko, ktorý sa na deti usmieva z regálov supermarketov tak, že mu len ťažko dokážu odolať. Obal síce zdobí nálepka, že je bez farbív a konzervantov, napriek tomu v ňom však nájdete zbytočné éčka. Vďaka tomuto receptu, ktorý sme našli vo výbornej knihe Domáce sladkosti (nielen pre deti), si však detičky budú môcť dopriať túto sladkú maškrtu bez toho, aby ste mali obavy o ich zdravie. A ak si zaobstaráte mackové formičky, na kupovaných brumíkov si deti už ani nespomenú. Naše by ich jedli stále. Pýtajú ich na raňajky, aj na desiatu :)

Potrebujeme:

120 g špaldovej múky

1 ČL prášku do pečiva

30 g trstinového nerafinovaného cukru (môžeme použiť aj kokosový)

35 g masla

3 vajíčka

200 ml kyslej smotany

Náplň

horká čokoláda

čerstvé ovocie

domáci džem

Postup:

Vajíčka si vymiešame s cukrom do peny. Maslo si rozpustíme a necháme trošku vychladnúť. Zmiešame si múku s práškom do pečiva a pomaly pridávame k vymiešaným vajíčkam spolu s rozpusteným maslom a kyslou smotanou. Vymiešame hladké cesto.

Ak chceme pridať náplň, časť cesta nalejeme do formy (ak je plechová, vymastíme ju maslom, silikónovú nemusíme), pridáme lyžičku džemu, kocku čokolády alebo čerstvé ovocie (maliny, čučoriedky, jahody) a zalejeme ďalšou časťou cesta.

Pečieme na 180 stupňoch cca 10 – 15 minút – skúška špáradlom.

Ja som našla tieto krásne formičky, v ktorých sa pečú burumíci jedna radosť. Našla som ich TU.

TIP: Deťom sa veľmi páči všetko detské a hravé. Práve preto je veľkým lákadlom aj pochutinka v tvare macíka. Dnes je na výber množstvo foriem s detskými motívmi, preto vrelo odporúčame si jednu takúto obstarať. Odmenou budú rozžiarené očká a úsmev na tvári.

A nezabudnite do prípravy zapojiť aj vaše deti, užijete si tak nielen fantastickú maškrtu, ale aj pekné rodinné chvíle.

[notification type=“notification_info“ ]

V knihe Domáce sladkosti (nielen pre deti) nájdete aj množstvo iných skvelých receptov na zdravé verzie obľúbených sladkostí, ktoré vaše deti poznajú z reklamy a obchodov. Ide o skvelý darček pod vianočný stromček. :-)

[/notification]