Vzala pár vajec natvrdo, vatové tyčinky a servítku: Stačí chvíľa a máte na stole skutočné majstrovské dielo – niečo prekrásne!

Úžasný nápad, ako ozdobiť veľkonočné vajíčka. Táto dáma vám ukáže, ako vytvoriť skutočné umelecké diela a to bez väčšej námahy, za pár minút.

Nádherné zdobenie vajec na tvrdo

Potrebujeme:

Vajcia uvarené natvrdo

Servítku

Vatové tyčinky

Potravinárske farbivo, prípadne iné farby (tekuté)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

https://youtu.be/G8yC2HrPfTU

Zdobenie pomocou papierových servítkov a lepidla

Neskutočne krásny nápad na zdobenie veľkonočných kraslíc. Stačí vám len zdobená papierová servítka s ľubovoľnou farbou alebo motívom. Je to len a len na vás, aké kraslice chcete vytvoriť. Je to úplne jednoduché a všetko na túto techniku máte určite u vás doma. Zdobené kraslice môžete robiť zo surových ale aj uvarených vajec.

Potrebujeme:

Uvarení vajcia na tvrdo

2 lyžičky zemiakového škrobu alebo aj kukuričný

Vodu, štetec a papierové servítky

Potravinárske farbivo – voliteľné

Postup:

Zo servítky použijeme len vrstvu, na ktorej je vzor. Z tejto vrstvy si povystrihuje menšie tvary. Pomocou štetca a vody popriliepame jednotlivé kúsky na vajíčko. Pomocou štetca čo najlepšie vyrovnáme záhyby.

Škrobovú pastu pripravíme tak, škrob rozmiešame s vodou a na minútku-dve ho dáme zohriať do mikrovlnky. Teraz touto pastou pretrieme celý povrch ozdobeného vajíčka tak, aby bola zmes na vajíčku len v tenkej vrstve. Teraz nechajte dôkladne zaschnúť a máte takúto úžasnú dekoráciu.

Zdobenie pomocou voskoviek

Úžasný nápad, ako ozdobiť kraslice pomocou voskoviek. Inšpirujte sa a skúste to tento rok aj vy. Zdobenie je jednoduché a výsledok skutočne prenádherný!

Potrebujeme:

Vyfúknuté vajíčka alebo vajcia uvarené natvrdo
Voskovky – stačia aj kúsky voskoviek
Čajové sviečky
Kovové ramienko na šaty
Kliešte
Ceruzku s gumou
Špendlík s guľatou alebo plochou hlavičkou

Postup:

Ramienko pomocou klieští roztvoríme a drôt otočíme tak, aby sme vytvorili stojan. Ten použijeme na draženie prázdneho obalu z čajových sviečok (vosk vylupneme a odložíme bokom).

Do obalu vložíme voskovku s kúskom bieleho vosku z čajovej sviečky.

Zmes rozpustíme tak, že pod obal s voskovkou a voskom vložíme čajovú sviečku.

Do ceruzky s gumou na konci zapichneme špendlík. Podľa toho, akú hlavičku má špendlík, môžeme vytvárať guľaté alebo rovné vzory.

Výsledok

 

Kurkuma pre zlaté vajcia

Nádherné zlaté vajcia získate, ak dáte do vriacej vody kurkumu a v tomto vývare necháte namočené vajíčka. Okrem toho získate nádherné odtiene aj pomocou červenej repy, cibuľových šupiek a červenej kapusty.