Zdevastovaný kostol sa dostal do rúk mladej dvojice. TAKTO ho premenili!

Tony a Lucene na starý chrám narazili celkom náhodou. Okamžite, ako stavbu z 19. storočia uvideli, nemohli veriť vlastným očiam. Zanedbaný, zdevastovaný a celkom bez povšimnutia verejnosti. Takto kostol stál celých 40 rokov, odkedy ho opustili posledný príslušníci cirkvi, ktorej chrám kedysi patril.

Mladým ľuďom skrsla v hlave odvážna, avšak pre mnohých nepochopiteľná myšlienka. Rozhodli sa, že kostol odkúpia a miestu s dlhou históriou vrátia tvár.

Dvojica si však nemohla dovoliť odkúpiť celý chrám, iba jednu časť, ktorá pred rokmi slúžila ako nedeľná škola a komunitné centrum oddychu a zábavy pre cirkevníkov. Tento priestor sa rozprestiera na 300 m2 a je rozložený na 3 poschodiach.

Rekonštrukcia bola skutočným behom na dlhé trate – v strope bola obrovská diera, cez ktorú roky padal dážď a ničil aj posledné kúsky kedysi krásneho interiéru.

Nakoniec sa však podarilo nemožné, priestor sa podarilo opraviť a premeniť na krásny domov. Okrem toho však slúži toto miesto aj ako komunitné centrum pre miestnu mládež.

V byte sa nachádzajú dve kúpeľne, kuchyňa, veľká obývačka, 4 spálne, veľký suterén  a garáž.

Dnes najobľúbenejšie