Zbrane Glock – rakúsky symbol kvality

Chcete pištoľ, ktorá vás nesklame? Pištoľ od výrobcu, ktorý má históriu a meno vo svete? Pozrime sa na rakúskeho výrobcu pištolí, značku Glock.

Chcete pištoľ, ktorá vás nesklame? Pištoľ od výrobcu, ktorý má históriu a meno vo svete? Pozrime sa na rakúskeho výrobcu pištolí, značku Glock.

Keď sa povie Glock, väčšina z nás si predstaví pištoľ. Áno, značka Glock je výrobcom pištolí, ale nie len takých hocijakých. Glock je rakúska zbrojovka, ktorá bola založená v roku 1963 Gastonom Glockozbranemm blízko Viedne. Takto môže začínať príbeh akýchkoľvek pištolí, čim je teda značka Glock vo svete výnimočná? Prvé pištole boli vyrobené na objednávku pre rakúsku armádu, ktorá nimi chcela nahradiť staré modely. Osvedčili sa do takej miery, že dnes sú pištole Glock najpredávanejšími pištoľami v Spojených Štátoch Amerických, sú najpoužívanejšími pištoľami v civilnom sektore na sebaobranu, ale zároveň sú používané aj profesionálnymi ozbrojenými zložkami po celom svete. A to už o niečom svedčí. Pozrime sa na základné výhody pištolí Glock, ktoré z nich spravili tak úspešný produkt.

Aj v extrémoch

Prvou výhodou, ktorá sa mimoriadne podieľa na bezpečnosti pri práci s pištoľou, je spúšť, ktoré má 3 bezpečnostné prvky – poistku spúšte, poistku úderníku a pádovú poistku. Pre povrchovú úpravu je využitý tenifer, ktorý zabezpečí tvrdosť blížiacu sa tvrdosti diamantu! Okrem extrémnej odolnosti výrazne prispieva k odolnosti zbrani voči korózii. Niekde treba aj ušetriť hmotnosť, tú šetrí uchopenie pištolí, ktoré je vyrobené z polyméru. Rukoväť zbrane je navrhnutá za účelom čo najlepšieho úchopu, čo výrazne prispieva k bezpečnosti a kvality streľby. A tu výhody zbraní Glock nekončia. Všetky pištole sú podrobené tvrdým testom, aby bola zaistená spoľahlivosť a odolnosť aj v tých najextrémnejších podmienkach, v ktorých sa mnohé pištole značky Glock skôr či neskôr ocitnú. Aj keď sa pištoľ nepoužíva v náročných podmienkach, vždy je príjemné vedieť, že v ruke držíte zbraň, ktorá vás nikdy nesklame. Spoľahnite sa na kvalitu, vyberajte Glock!