Zbohom vrásky okolo očí, opuchy a tmavé kruhy: Zázračná domáca maska pre zrelé ženy – nič nestojí a výsledok fantastický!

Vráskam a zvädnutej pokožke okolo očí sa s pribúdajúcim vekom nevyhnete. Vznikajú vplyvom straty elasticity a hrúbky pleti, ktoré sú spôsobené najmä UV lúčmi, stresom či znečisteným prostredím, v mnohých prípadoch už od 25. veku života. Aj ked je vznik vrások neodvrátiteľný, redukovať ho môžete aj domácimi metódami, ktoré vám pomôžu aj v boji proti ochabnutej pleti a tmavým kruhom pod očami. Vyskúšajte tieto doma vyrobené masky a užite si žiarivú pokožku očného okolia.

Mrkvová maska proti opuchom, tmavým kruhom

Mrkva ponúka svojím vitamínovým zložením ochranu očí a pleti v ich okolí. Množstvom antioxidantov tiež bojuje proti voľným radikálom a zlepšuje imunitný systém.

Na prípravu masky budete potrebovať 2 odšťavené mrkvy, do ktorých pridajte pár kvapiek mandľového oleja a dobre premiešajte. Pridať môžete aj kokosové mlieko. Zmes zamrazte aspoň 60 minút a aplikujte na pokožku okolo očí. Nechajte pôsobiť 30 minút, následne jemne odstráňte vatovým tampónom a studenou vodou. Maska uľaví najmä napuchnutým očiam, zmierni tmavé kruhy a zlepší elasticitu pokožky. Kokosové mlieko je výborný zvláčňovací a tónovací prostriedok.

Najlepšie domáce recepty na očné vrásky

  • ANANÁS + JABLKO – ananás obsahuje enzým – bromelín, ktorý pomáha ošetrovať očné vrásky. Zmiešaj čerstvú jablkovú a ananásovú šťavu v pomere 1:1 a namoč doň 2 vatové tampóny. Prilož na oči a nechaj pôsobiť 20 minút. Opakuj každý deň.
  • TVAROH +MED – vďaka vysokému obsahu bielkovín v tvarohu a vitamínov v mede je táto maska ideálna pre vejáriky okolo očí. Vymiešaj lyžičku tvarohu s lyžičkou včelieho medu, pridaj pár kvapiek kokosového olej a nanes rovnomerne na očné vrásky. Nechaj pôsobiť 15-20 minút a zvyšky jemne odstráň vlhkým vatovým tampónom. Opakuj aspoň 2x týždenne.
  • VAJEČNÉ BIELKA – surové vaječné bielka majú výrazný sťahujúci účinok, preto sa používajú aj na očné vrásky. Stačí ak oddelíš vaječné bielko od žĺtka, trochu vyšľaháš vidličkou a nanesieš na vrásky. Keď maska začne zasychať a sťahovať, ihneď ju umy vodou. Túto masku používaj maximálne raz za týždeň.
  • RICÍNOVÝ OLEJ –  je skvelý hydratačným a vyživujúcim sérom, ktoré dokáže predchádzať vzniku očných vrások. Pár kvapiek oleja nanes prstami na postihnuté miesta a jemne vmasíruj. Nechaj pôsobiť cez noc. Opakuj denne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.