zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Zbohom chrípka a vírusy: Pite tento zázvorový čaj s citrónom a cesnakom a budete zdraví ako rybičky!

Potrebujete naštartovať imunitu? Potom je tento zázvorový čaj s citrónom a cesnakom z portálu felizsaude pre vás ako stvorený.

Možno ste to netušili, ale zázvor, cesnak a citrón patria medzi najzdravšie potraviny a ich účinky sa využívajú aj v prírodnom liečiteľstve. Pripravte si tento super zdravý stimulačný čaj a boj proti chrípke zaručene vyhráte!

Výhody citrónu

Je známe, že tento chutný citrus pomáha detoxikovať tráviaci systém a pečeň, pretože jeho kyslé zloženie pomáha udržiavať zdravú váhu.

Poskytuje vysokú dávku antioxidantov, ktoré môžu chrániť pred voľnými radikálmi spojenými s rôznymi závažnými chorobami.

Výhody cesnaku

Cesnak je bohatý na mangán, vitamín B6, selén a vlákninu.

Jedná sa o extra výživné látky, ktoré môžu pomôcť nášmu nervovému systému vytvárať neurotransmitery, pomáhajú tráveniu a zlepšujú tiež pevnosť vlasov a nechtov. 

12-týždňová štúdia zistila, že ľudia, ktorí denne užívali cesnakový výživový doplnok boli o 63% menej náchylní na prechladnutie v porovnaní s placebom.

Cesnak tiež pomáha znížiť krvný tlak a reguluje hladinu cholesterolu. 

Výhody zázvoru

Zázvor sa využíva hlavne pre svoje protizápalové účinky a schopnosť znižovať hladinu cholesterolu.

Zabraňuje tiež zrážaniu krvi a niektoré štúdie ukazujú, že môže významne regulovať hladinu cukru v krvi u pacientov s diabetom typu II.

Ukázalo sa tiež, že zázvor pomáha predchádzať rannej nevoľnosti. 

Jednou z jeho najväčších výhod je aj jeho schopnosť zmierňovať zápal u pacientov, ktorí trpia na bolesti svalov alebo osteoartrózou.

Niektorí ľudia dokonca veria, že je rovnako účinný ako liek ibuprofén.

Zloženie čaju na posilnenie imunity

6 strúčikov cesnaku

1/4 ČL čerstvo nastrúhaného zázvoru

2 šálky vody

1 citrón

Postup:

V hrnci nechajte zovrieť 2 šálky vody, pridajte prelisovaný cesnak, očistený nakrájaný zázvor a nechajte 10 – 15 minút lúhovať.

Cesnak a zázvor preceďte cez sitko a do mierne vychladnutého čaju pridajte šťavu z citróna. Podávajte ešte teplé a pite po celý deň.

Prajeme veľa zdravia!

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie