Zázvor, jablko a citrón – Najsilnejšia trojka pre zdravé črevá a dobré trávenie: 1 pohár denne a stratíte aj tukové zásoby!

V dnešnej dobe je veľa chorôb, ktoré môžu byť spôsobené alebo zhoršené zhoršenou funkciu čriev – poruchy imunity, zápcha, kŕče, alebo často sa vyskytujúca hnačka. Mnohé problémy sa dajú zlepšiť, ba až celkom odstrániť správnou stravou. Samozrejme, ak máte problémy trvalejšieho charakteru, neváhajte a navštívte lekára. Ak však chcete vaším črevám uľaviť, zlepšiť trávenie, naštartovať metabolizmus a urobiť niečo pre svoje zdravie, skúste tento jednoduchý nápoj zo 4 prísad.

Dobré trávenie je polovica zdravia

Trávenie je dôležité pre naše celkové zdravie. Vylučuje z tela toxíny, ktorých akumulácia spôsobuje najrôznejšie choroby a problémy. Ak chcete zlepšiť svoju funkciu čriev, musíte ich v prvom rade  vyčistiť od nahromadeného odpadu. Tento recept nie je žiadnou novinkou, je pomerne starý a overený. Nápoj je vynikajúci hlavne pre ľudí s pomalým trávením a častými zápachmi. Funguje pomerne rýchlo, preto je lepšie vyskúšať ho v pohodlí domova.

Jablká sú známe ako stimulant funkcie čriev a jedna z najzdravších potravín, ktoré vieme dopestovať v našich zemepisných šírkach. Dokonca, viaceré štúdie potvrdili, že ľudia, ktorí konzumujú jablká pravidelne majú výrazne lepšiu imunitu a menšie problémy s trávením. Najlepšie sú samozrejme domáce jablká a aj so šupkou.

Zázvor pôsobí antibakteriálne, stimuluje črevá, zmierňuje kŕče a pomáha odstraňovať toxíny. Citrón obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, dôležitého antioxidantu a jedného z najlepších detoxikačných činidiel. Soľ pomáha tráveniu a neutralizuje škodlivé účinky toxínov.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Len 5 minút na prípravu!

Potrebujeme:

  • 2 lyžice čerstvo odšťavenej citrónovej šťavy
  • ½ čajovej lyžičky himalájskej soli
  • 1 čajová lyžička zázvorovej šťavy
  • ½ hrnčeka 100% jablkovej šťavy
  • ½ hrnčeka teplej, čistej vody

Postup:

Naliate 0,15 dl vody do hrnčeka, zohrejte ju, ale nevarte! Nalejte do pohára, pridajte soľ a dobre premiešajte. Potom pridajte zázvorovú šťavu, citrónovú šťavu a jablkový džús, znova premiešajte a ihneď vypite. Doprajte si tento nápoj aspoň raz za pár dní ako prevenciu problémov a v prípade ťažkostí (zápcha, pomalé trávenie) vypite 1 dávku denne.