Tam kde ho majú doma, neriešia mole v skrini, zápach z práčky ani tvrdú vodu: Keď spoznáte túto vychytávku z francúzskych domácností, nedáte ho z ruky ani vy!

Pred rokmi som bola na stáži vo Francúzsku, myslím že to bolo ešte začiatkom 90-tych rokov. Jedna vec mi v tamojších domácnostiach udrela do očí. Kedže som bola odchovaná na klasických pracích práškoch, bolo mi trošku zvláštne, že ľudia tam dávajú do prania nastrúhané lupienky mydla. Nie je to však obyčajné mydlo, ale zázrak s názvom Marseillské mydlo.

Je to neskutočný pomocník v domácnosti!

Marseillské mydlo je vyrobené zo zmesi rastlinných olejov , sódy a morskej vody zo stredozemného mora. V žiadnej domácnosti nechýbala kocka tohto mydla a tiež vločky, ktoré si urobíte jednoducho tak, že mydlo nastrúhate.

1 kocka vám vydrží celé mesiace!

A to v prípade, že ju používate denne. Marseillské mydlo totiž môžete používať napríklad na sprchovanie. Je hypoalergénne a dokonca ho odporúčajú aj lekári pri liečbe ekzémov , psoriázy a precitlivenej pokožky. Zanecháva krásne hebkú pokožku.

Na prádlo neexistuje nič lepšie

Bola som prekvapená, keď som videla, že namiesto rpacieho prášku a aviváže, používajú Francúzi toto mydlo. Buď ho dávali priamo do bubna vo forme vločiek, rozdrobené vo vode pridávali do odmerky na prací prášok, alebo pripravovali mydlový sliz. – Moja várka je tri litre horúcej vody, 60 g nastrúhaného mydla a 60 g kryštalickej sódy. Všetko spolu miešame, kým nezískame konzistenciu gélu. Ak chcete, môžete pridať aj pár kvapiek esenciálneho oleja s vašou obľúbenou vôňou.

Pri praní stačí pridať mydlový sliz a deci octu do priehradky na aviváž. Žiaden vodný kameň, pleseň a prádlo perfektne vypraté.

Na odolné škvrny funguje ako zázrak

U nás deti zbožňujú bobuľovité ovocie, hlavne černice a čučoriedky. Nikdy sa mi nedarilo tieto škvrny vyčistiť,dokonca s drahým odstraňovačom škvŕn z obchodu, dnes už viem, že dokonale zmiznú jedine s týmto mydlom. Stačí ho naniesť na škvrnu namočenú vo vlažnej vode, nechať pôsobiť aspoň 30 minút (prípadne cez noc)

Tkaniny ako hodváb, vlna a detská bielizeň si vďaka Marseillskému mydlu uchovávajú svoju jemnosť. To však nie je všetko, dokážu sa zbaviť odolnejších škvŕn bez zásahu agresívnych prostriedkov.

Perfektná dezinfekcia na rany a urýchľovač hojenia

Ak ste sa poranili, pretrite si ranu, alebo podráždené miesto kúskom tohto mydla. Rany budú vydezinfikované a rýchlejšie sa sa zahoja

Odplaší mole z vašej skrine

Mole neznášajú vôňu tohto mydla. Dajte kúsky do skrine medzi oblečenie, ale skvele pomáha aj pridávanie mydla do prania.

Čističe na dlážku aj ostatné prostriedky na upratovanie môžete vyhodiť

Všetky nahradí toto mydlo. Stačí, ak nastrúhate a rozpustíte v teplej vode. Je výborný na umývanie podláh, nábytku a dokonca aj koženého nábytku. Navyše čoho sa dotkne, to aj ošetruje.

Ušetríte s ním pekný balík

Marseillské mydlo, je síce drahšie ako bežné mydlo, ale vydrží vám omnoho dlhšie. Kocka 250 g mi vydrží na celé mesiace, kúpiť sa dá jednoducho v drogérii alebo na internete, ja vrelo odporúčam všetkým.

Dnes najobľúbenejšie