Veľkej bradavice na päte som nevedela zbaviť celý rok: Nikdy by som neverila, že tento zázrak zo záhrady ju zlikviduje za 1 týždeň – odporúčam to kade chodím!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o moju skúsenosť spred roka. Cez leto sa mi na na päte vytvorila väčšia bolestivá bradavica a okolo nej menšie.

Dobrý deň, chcem sa podeliť o moju skúsenosť spred roka. Cez leto sa mi na na päte vytvorila väčšia bolestivá bradavica a okolo nej menšie. Postupne sa problém stával až tak bolestivým a na pätu som nemohla takmer vôbec došľapovať – topánky na vysokom opätku boli pre mňa celkom tabu.

Dvakrát som bola bradavice vypaľovať u kožnej, užívala som korkikoidy a hoci sa na chvíľu polepšilo, bradavice opäť dorástli a robili stále väčšie problémy. Nikdy by som nepovedala, že zázračný liek nájdem na našej víkendovej chatke pri Malackách. Teta mi poradila, aby som si natrhala lastovičník a skúsila ho, vraj ona tak vyliečila bradavice sebe, deťom aj neveste.

Musím povedať, že ide skutočne o zázrak z prírody. Jednoducho som použila tak, ako mi bolo odporučené, šťavu som priamo zo stonky nanášala na bradavice každý deň – šťava je žltkavá no po chvíli na koži sčernie. Je to pre mňa stále ako zázrak – po týždni odpadli malé bradavice a po dvoch už nebolo ani tej veľkej. Keby som vedela, že to pôjde takto jednoducho, celú tú tortúru s vypalovaním a bolesťami by som nikdy neabsolvovala a najskôr by som skúsila toto. Takže za mňa jasné odporúčanie, koho trápi bradavica, ten by si mal čím skôr pohľadať túto zázračnú rastlinku.  Ja som si šťavou potierala 1-2x denne, vždy som šťavu nechala celkom vyschnúť.

Ľubica P.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vyrobte si liečivú tinktúru – vydrží vám celý rok

Zbierame celú kvitnúcu vňať, ktorú nakrájame na asi pol centimetrové kúsky (pri krájaní bude z rastliny vytekať šťava – tá je veľmi silná). Jednoducho len dáme do pohára a zalejeme alkoholom alebo alpou.

Zatvoríme a na okne za občasného pretrepania ju necháme 3 týždne lúhovat, scedíme a máme liečivú tinktúru proti bradaviciam – uchovávame v chlade.