Bez neho už ani na krok: Stačí jeden dotyk a tento prípravok okamžite odstráni bolesť, svrbenie a začervenanie po uštipnutí hmyzom!

Tento domáci prípravok okamžite pomôžete zmierni bolesť, svrbenie a začervenanie po uštipnutí hmyzom!

Bezpečný pre vás aj pre vaše deti. Ak sa chystáte na výlet do prírody, tohto zázračného pomocníka si určite vezmite so sebou. Navyše, ak si ho nanesiete na odkryté miesta na tele, pomôže vám držať si otravné komáre, muchy a dokonca aj kliešťov ďaleko od tela. Ak ste rovnako ako ja magnetom na komáre, určite ho vyskúšajte.

Potrebujeme:

20 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

20 kvapiek mätového esenciálneho oleja

2 lyžice včelieho vosku

2 lyžice kokosového oleja

...

2 kastróliky

Špajdlu

Prázdne tégliky od balzamu na pery

Postup:

Včelí vosk aj kokosový olej preložíme do menšieho kastrolíka a ten preložíme do väčšieho. Do väčšieho kastróla nalejeme približne 5 cm vody a preložíme na plameň. Pri nízkej teplote zahrievame a miešame, kým sa obe prísady nerozpustia.

Keď je zmes rozpustená, zložíme z vodného kúpeľa a pridáme levanduľový a mätový olej. Premiešame.

Teraz už stačí zmes len preliať do prázdnych túb od balzamu na pery, alebo do iných nádob, v ktorých budeme zmes uchovávať.

Toto množstvo stačí na naplnenie 14 prázdnych obalov. Môžete však pokojne vyskúšať na začiatok aj polovičnú alebo dokonca štvrtinovú dávku.

Zmes necháme stuhnúť a môžeme používať. Keď pôjdete na výletov do prírody, nezabudnite si ju pribaliť. :-)

Prečo to funguje?

Stačí, ak tuhú zmes nanesiete na bolestivé miesto. Mätový olej pôsobí antibakteriálne a levanduľový upokojuje a pôsobí protizápalovo.Vďaka včeliemu vosku a kokosovému oleju dokážu látky lepšie preniknúť do pokožky a urýchľujú tak hojenie. Úľavu pocítite už pri prvom kontakte.