To mi zabralo na vodu v kolene len za 4 dni:  Zmizol opuch a nemusela som ísť ani k doktorovi – problémy sa mi už nevrátili!

Ahojte všetci ubolení nápaďáci. Minulá rok, krátko pred Vianocami ma začala trápiť voda v kolene (začalo to nenápadnou bolesťou a skončilo kolenom veľkým ako melón) a keďže som bola mimo domu, návštevu pohotovosti som nechcela riešiť – teda až ako poslednú možnosť. Kamarátka mi „vygooglila“ obklad, ktorý vraj na tieto problémy pomáha a hoci som najskôr myslela, že si zo mňa strieľa, skúsila som to – a dopredu upozorňujem, že nejde o žiadnu erudovanú radu, ale o moju vlastnú skúsenosť. Tiež nemám žiadne alergie ani iné kožné problémy, takže ak vy máte, radšej si to dopredu skúste na predlaktí – ako keď testujete farbu na vlasy, hlavne, ak máte veľmi citlivú pokožku. Po prvej aplikácii som cítila len veľmi mierne zlepšenie, treba vytrvať ale v mojom prípade sa oplatilo.

V pôvodnom recepte bol med a horčica , ja som ale vyskúšala len čisto horčicový zábal a fungoval – opýtajte sa starších ľudí z vášho okolia, moja starká mi pri kvetnatom opise tejto kúry hneď zrušila, vraj to je stará známa vec. :-D

Ako na to?

Je to jednoduché, vždy pred spaním si natrite celé boľavé, opuchnuté koleno a obviažte. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno dobre umyte. Neviem, ako to funguje, ale mne to pomohlo. Opuch zmizol a stratila sa aj bolesť. Koleno je ale treba šetriť, odporúčam ešte aj týždeň po zlepšení nemať väčšiu námahu – šport a podobne. Bola som šťastím bez seba, že som nemusela ísť k doktorovi ťahať vodu z kolena.
Majka L.