Záchrana pre reumatikov a tých, ktorých trápia bolestivé kĺby: Táto kombinácia by vám pravdepodobne nikdy nenapadla, no jej účinky sú ako zázrak!

Áno, tento starý trik objavili už pred rokmi naši predkovia, ktorí jednoducho boli odkázaní pomôcť si sami.

Dve veci, ktoré sú každá z celkom iného prostredia, no spolu fungujú prekvapivo účinne. Áno, tento starý trik objavili už pred rokmi naši predkovia, ktorí jednoducho boli odkázaní pomôcť si sami. Nachádzali však prekvapivo účinné metódy, ktoré prinášali úľavu rýchlo a fungovali dlhodobo. Presvedčte sa sami, že nie vo všetkých prípadoch musíte hneď siahať po liekoch utlmujúcich bolesť. Tento nápad sa rozhodne oplatí vyskúšať!

1

Pochúťka, ktorá sa nájde hádam v každej domácnosti – slanina. Hoci chutí výborne na množstvo spôsobov, tento tip sa nespája s jej konzumáciou. Ak ju totiž spojíte s ďalšou – pre Slovákov neodmysliteľnou pomocníčkou – francovkou. Slanina má sama o sebe overené liečebné účinky pri bolestiach hrdla či ochoreniach priedušiek, ak si ju prikladať ne bolestivé miesta. Ak ju však zmiešate s francovku, máte úžasnú liečivú bombu na problémy s kĺbmi, opuchmi, kosťami a reumatickými bolesťami. Stačí, ak slaninu namočíte na noc do francovky, priložíte na bolestivé miesto, zabalíte do fólie, potom do obväzu a necháte pôsobiť.

4

Výborné sú aj účinky plátkov slaniny namočených do octu. Ak máte citlivú pokožku a obávate sa alergickej reakcie, pokojne použite aj len samotné plátky slaniny. Priložte, zaviažte a nechajte pôsobiť cez noc. Metódu opakujte denne po dobu jedného týždňa, pocítite celkové zlepšenie a predovšetkým, bolesti sa zmiernia už pri prvej aplikácii. Slanina má totiž nielen výborné termoregulačné vlastnosti, ale pri kontakte s pokožkou sa z nej začínajú uvoľňovať liečivé látky, ktoré bojujú proti zápalom a posilňujú kĺby, zároveň pôsobia ako prírodný tlmič bolesti. A nezabúdajte, pri slaninových obkladoch platí, čím mastnejšia, tým lepšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.