Zázračný nápoj druidov pre silné srdce a bystrú myseľ: Tí, ktorí ho skúsili, nedajú naň dopustiť!

Imelo je symbolom zimy a predovšetkým vianočných sviatkov. Málokto však tuší, že okrem dekorácie je imelo aj veľmi liečivé a jeho účinky poznali už staroveké civilizácie. Je však veľmi dôležité vedieť, ako a kedy ho môžete použiť!

Bomba pre imunitu, srdce aj mozog

Imelo si môžete nazbierať voľne v prírode, alebo zakúpiť v obchodoch. Zbiera sa od decembra do marca a platí, že čím neskôr ho nazbierate, tým lepšie. Časom sa totiž v imele kumulujú liečivé látky. Pre zdravie sa používajú len zelené stonky a listy, nie biele guľôčky, tie by vám naopak mohli uškodiť. Ak sa napríklad rozhodnete imelo zbierať vo februári a marci, bielych guľôčiek sa nemusíte vôbec obávať, imelo ich v tomto čase už nemá.

Vyburcuje imunitu na maximum

Imunita, najmä tá oslabená sa vplyvom imela doslova prebudí a vyburcuje telo, aby čím skôr zničilo choroboplodné zárodky. Prejaviť sa to môže najmä zvýšeným potením, ktorým telo bojuje proti chorobe.

Cieli na srdce

Základným objektom liečivej sily imela je srdce. Imelo znižuje krvný tlak, pomáha upraviť srdcový rytmus a bojuje proti usadeninám v cievach. Práve preto je imelo prospešné pre ľudí po mozgovej príhode, pretože predchádza tvorbe krvných zrazenín. Imelo pomôže aj ženám v prechode, dokáže zmierniť návaly tepla a búšenie srdca.

...

Proti rakovine ho uznávajú aj lekári

Svedčí o tom napríklad západná medicína. Lekári v západnej Európe (Nemecko, Francúzsko) uznávajú a odporúčajú imelo ako podpornú liečbu pri zhubných nádoroch. Imelo brzdí rozpínanie zhubných tkanív a teda spomaľujú šírenie rakoviny v tele pacienta. V USA sa imelo odporúča ako podporná liečba pri ochorení AIDS.

Zázračný nápoj druidov

Imelo musíte používať v studenej forme, nikdy sa nesmie zalievať teplou, či dokonca horúcou vodou. Tá totiž zabije v imele všetky zdraviu prospešné látky. Keď ho nazbierate vonku, listy porežte nadrobno a jednoducho usušte. Použitie je jednoduché –  1 lyžičku sušených listov zalejte 200 ml studenej vody. Nechajte lúhovať 12 hodín, sceďte a pite 100 ml ráno a 100 ml večer.