Zázračný citrónový sirup bez varenia, bez chémie: Veľká pomoc pri chorobách a chuť je fantastická – zbohom drahé sirupy plné chémie!

Zabudnite na chemické sirupy z obchodu, tento sirup je nielen výborný a osviežujúci, ale obsahuje všetky vitamíny z citrónov.

Zabudnite na chemické sirupy z obchodu, tento sirup je nielen výborný a osviežujúci, ale obsahuje všetky vitamíny z citrónov.

Potrebujeme:

600 g citróny

3 bal kyselina citrónová

1,5 – 2 kg cukor krupicový

4 l voda

Postup:

Ak nemáte chemicky neošetrené citróny, namočte umyté citróny aspoň na 12 hodín do slanej vody alebo do vody s jedlou sódou, potom ešte dôkladne vydrhnite a až tak použite. Ak máte bio citróny, stačí len pred použitím dobre umyť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Citróny celé prekrojíme (aj s jadierkami) a rozmixujeme na čo najmenšie kúsky.

Do veľkého hrnca potom nalejeme 4  studenej vody, 3 balíky kyseliny citrónovej a rozmixované citróny. Pomiešame a necháme stáť aspoň 12 hodín.

Neskôr scedíme cez hustú utierku, opäť prelejeme do veľkého hrnca, pridáme 2 kg cukru, párkrát premiešať, kým sa všetko nespojí. Nalejeme do čistých fliaš, to je všetko.

Sirup je veľmi osviežujúci a plný vitamínov, ideálny do limonád, čajíkov a aj ako sladidlo do dezertov. Skladujeme v chlade, kyselina citrónová a cukor fungujú ako konzervanty.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: Eldina