Záchrana, keď máte upchaté dutiny a zle sa vám dýcha: Naučte sa tento lacný recept a už nemusíte kupovať drahé spreje do nosa!

Zázračné tablety proti nádche. Stačí 12 minút a máte zásoby na celú zimu!

Nemôžete dýchať, máte upchatý nos a zle sa vám spí? Poradím vám skvelú vec, na ktorú som natrafila počas stáže v USA – domáce tablety do sprchy, ktoré zatočia s nádchou a prechladnutím. Stačí len dať do sprchy, pustiť poriadne teplú vodu a dýchať. Za 12 minút vyrobíte zásoby na celú zimu!

Vyliečiť sa môžete počas sprchovania a to bez akejkoľvek chémie a tabletiek. Vyskúšajte zázračné šumivé bomby do sprchy, ktoré si viete jednoducho vyrobiť. Po obyčajnej sprche sa budete cítiť ako znovuzrodený a príznaky prechladnutia budú razom fuč!

Potrebujeme:

 • 1 šálku sódy na pečenie
 • ½ šálky kukuričného škrobu
 • ⅓ – ½ šálky vody
 • 30 kvapiek eukalyptového éterického oleja
 • 15 kvapiek esenciálneho oleja z mäty piepornej

zariadenie

 • formu na muffiny s dvnástimi otvormi
 • papierové vankúše muffin

Postup:

 1. V stredne veľkej miske rozmiešajte jedlú sódu a kukuričný škrob, kým zmes neostane hladká – bez hrudiek.
 2. Vmiešajte esenciálne oleje z eukalyptu a mäty piepornej do ⅓ šálky vody, potom pridajte tekutú zmes do zmesi sypkej zmesi. Pridajte viac vody (maximálne by malo v celej zmesi ½ šálky vody), kým sa zmes nezmení na hustú pastu.
 3. Plech na muffiny vystelieme košíčkami a dávkujeme do nich pastu. Plech následne umiestníme do mražničky a necháme celkom zmraziť.
 4. Po zmrazení vyberieme z formy a preložíme do plastového uzatvárateľného vrecka, alebo do nádoby s vekom.  sprchové kúsky z mufinovej panvice a vložte ich do plastového vrecka, ktoré je možné znovu uzatvoriť, alebo do nádoby s vekom.
 5. Pri použití jednoducho vyberte z nádoby a z papierového košíčka a vložte do vaničky v sprchovom kúte tak, aby zmes prišla do kontaktu s horúcou vodou. Tá tabletu rozpustí a uvoľní liečivé látky do vzduchu. Tie vám uvoľnia dýchancie cesty a pomôžu vám zbaviť sa nepríjemnej nádchy.

Ako sa používajú bomby v boji s kašľom, nádchou a prechladnutím?

Jednu šumivú bombu jednoducho položte do vaničky v sprchovom kúte. Počas sprchovania sa bomba bude postupne rozpúšťať a bude uvoľňovať liečivé zložky, ktoré pomôžu zatočiť s nepríjemnými príznakmi prechladnutia. Rovnako môžete bomby vhodiť do vane s teplou vodou a užiť si ich aj týmto spôsobom!

Vyskúšajte a presvedčte sa na vlastnej koži, že tento jednoduchý spôsob skutočne zaberá!

...