Zázračné hnojivo, ktoré takmer denne vyhadzujete. TOTO dokáže s vašimi rastlinami!

To, čo vylievate do odtoku, totiž môže poslúžiť ako veľmi dobré hnojivo, ale ešte aj omnoho viac!

Pred varením ryže je normálne, že túto surovinu prepláchneme vodou. Väčšina z nás to robí tak, že ryžu nasype do sita a vodu z nej jednoducho nechá odtiecť do umývadla. Vedeli ste však, že odtoku vám uniká hotový poklad?

To, čo vylievate do odtoku, totiž môže poslúžiť ako veľmi dobré hnojivo, ale ešte aj omnoho viac!

Ryža sa zvyčajne pred varením „prepiera“, teda sa oplachuje vo vode. Vodu z tohto oplachovania pritom možno použiť ako hnojivo pre izbové ale aj iné rastliny.

Kúzlo sa ukrýva v mineráloch (dusík, fosfor, draslík), ktoré takáto voda obsahuje, a ktoré sú pre rastliny čosi ako vitamíny.

Niektorí ľudia zvyknú hnojiť rastlinky aj vodou z varenia ryže, tu si však treba dávať pozor na dve podmienky: voda musí byť byť vychladená na izbovú teplotu a zároveň nesmie byť dochutená soľou či rôznymi koreninami.

Pozor si však dajte na to, aby ste nehnojili rastlinky príliš často – tým im môžete skôr ublížiť, než pomôcť. Ideálne je vodu použiť raz, maximálne dva razy týždenne.

...

Lepšia ako drahé kozmetické prípravky

Vodu z ryže však možno využiť aj mnohými ďalšími kreatívnymi spôsobmi. Je doslova lepšia ako drahé kozmetické prípravky.

Ryžová voda obsahuje množstvo minerálov a živín, ktoré vlasom dodajú prirodzené zdravie, lesk a pružnosť. Rovnako blahodárne pôsobí voda z ryže aj na pokožku, ktorú zanecháva jemnú a hladkú. Okrem toho je to najúčinnejšie prírodné tonikum, pomáha uvoľňovať póry a pokožku prirodzene zjemňuje. Tí, ktorí ju používajú pravidelne sa zhodujú, že je účinnejšia ako drahé kozmetické prípravky z obchodu.

Ryžová voda na pleť a vlasy

Potrebujeme:

½ šálky nevarenej ryže

Vodu

Postup:

Ryžu najskôr prepláchneme s 1 šálkou vody, aby sme odstránili nečistoty. Potom ryžu preložíme do misky a zalejeme vodou. Premiešame rukami, aby sa voda zakalila (to pomôžeme vitamínom a minerálom, aby sa rýchlejšie uvolnili do vody) a necháme 10-15 minút odstáť.

Vodu následne scedíme a zachytíme do samostatnej nádoby. Môžeme okamžite používať na opláchnutie vlasov alebo pokožky.

Liek z prírody

Voda z varenej ryže sa používa aj na liečbu hnačky a účinne tiež reguluje telesnú teplotu. Všeobecne sú známe jej blahodárne účinky pri žalúdočných komplikáciách a liečbe nepríjemných brušných viróz. Navyše, dokáže povzbudiť organizmus a dobiť potrebnú energiu lepšie ako káva. V krajinách ďalekého východu považujú ryžu a rovnako aj vodu z ryže za kľúč k zdraviu, dlhovekosti a prirodzenej kráse.