Zázračná škoricová maska na pigmentové škvrny, vyrážky aj drobné vrásky: Zlepšenie vidíte už po druhom použití!

Ak máte nejednotnú farbu pokožky, problematickú pleť, jazvy, stopy od akné, vrásky, či iné problémy, pravidelné používanie tejto masky je to pravé. Niektoré dermatologické liečebné postupy zanechávajú pri liečbe akné nevzhľadné jazvy a škvrny. Týchto a tiež pigmentových škvŕn (tie sú často nechceným dôsledkom nadmerného slnenia), sa môžete zbaviť pomocou tejto masky.

Každá ingrediencia v tejto maske má svoju konkrétnu funkciu a účinok na pleť. Celkom pôsobí osviežujúco, nechávajú pokožku jemnú a hladkú, navyše vďaka škorici je aj natibaktreriálna. Rozhodne ide o jednu z najúčinnejších prírodných kúr na pokožku.

Potrebujeme:

1 lyžička medu

1 lyžička čerstvej citrónovej šťavy

1/2 lyžičky škorice

1/2 lyžičky muškátového orieška

Postup a čo je treba vedieť:

Všetky suroviny zmiešajte.

Ak máte citlivú pleť, citrónovú šťavu rozrieďte alebo vynechajte. V danom prípade môžete pridať trochu viac medu, aby bola zmes hustejšia.

Navyše, med rozširuje cievy a preto nie je táto maska ​​vhodná pre ľudí trpiacich cievnymi ochoreniami. Med preto vymeňte za biely alebo zelený íl. Zmes spracujte do požadovanej konzistencie.

Ak si nie ste istí, či je maska pre vašu pleť vhodná, urobte si malý test na predlaktí (podobne, ako keď testujete farbu na vlasy).

Postup:

Zmes aplikujte na tvár, pričom sa vyhnite sa okoliu očí a ústam. Nechajte pôsobiť 25 minút, najmenej však 10 minút. Brnenie pocítite prvých 5 minút. Potom zmizne. Masku umyte teplou vodou a tvár si nakrémujte krémom, ktorý používate.

Túto masku nikdy nepoužívajte ako peeling!

Dnes najobľúbenejšie