Zázračný nápoj: Naštartuje chudnutie, zlepší pamäť a zrak – majú ho v každom obchode za super cenu!

Hlavná prísada vám možno práve rastie v záhrade a ani o tom neviete. Každopádne, ak ho nemáte doma, za lacný peniaz ho môžete kúpiť v obchode, alebo na trhu. Táto koreňová zelenina s výrazne zelenými listami a koreňom podobným mkrve je totiž neuveriteľne prospešná nielen pre našu záhradu, ale aj pre zdravie. Kedysi vraj nechýbala ani na jednom poli. Niet sa čomu diviť, naši predkovia dobre poznali tajomstvá tejto nenápadnej rastliny.

Máte ho v záhrade

Kedysi bol chren pestovaný najmä v kútoch záhrad – predovšetkým v blízkosti záhonov so zemiakmi. Táto rastlina totiž vylučuje látky, ktoré pôsobia ako prírodný odpudzovač pásavky zemiakovej. Platí, že tam, kde je chren, tam máte s pásikavým chrobákom pokoj.

Ak chcete ochranné účinky chrenu v zemiakovom záhone znásobiť, zasaďte chren priamo do zemiakov, alebo po stranách zemiakového lôžka. Síce sa vám budú susedia diviť, prečo sadíte k zemiakom burinu, nakoniec sa budete smiať vy, s pásavkou zemiakov budete mať pokoj. Chren je aj skvelým pomocníkom v boji proti plošticiam.

Chren pre zdravie

Hoci je jeho zápach prenikavý a chuť ostrá a pre mnohých až nepríjemná, táto zelenina je veľmi zdravá. Napokon, jej liečivé účinky využívali pre zdravie a krásu už starovekí Egypťania. Spoznajte jeho účinky aj vy:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Chren má výrazné antispetické a regeneračné účinky. Pomáha vylučovať z tela nadbytočný sodík – dôsledok nadmerného solenia (s tým súvisí aj pomoc pri nadmernom zadržiavaní vody), zrýchľuje trávenie a metabolizmus a vďaka vysokému obsahu vitamínu C podporuje imunitu a dokáže rýchlo kompenzovať nedostatok tohoto vitamínu. Pozor, liečivé účinky chrenu sa znižujú tepelnou úpravou.

Pomôže pri reume aj kašli

Chrenový zábal je veľkým pomocníkom pri reume, ochoreniach kĺbov a svalov. Chren nastrúhame na gázu alebo plátno a prekryjeme fóliou. Tento obklad je nielen liečivý, ale pomôže aj uľaviť od bolesti. Chrenový obklad priložený na priedušky, pomôže pri zápaloch a kašli.

Chrenovový nápoj na chudnutie, lepší zrak aj pamäť

Kokteil z rozmixovaného zázvoru a chrenu sa bežne používa na normalizáciu metabolizmu vďaka ich antivírusovým a antibakteriálnym látkam. Koreň zázvoru je skvelý na posilnenie metabolizmu v sychravom počasí a chren čistí priedušky od hlienov. Med spolu s citrónom obohatí naše telo o vitamíny a ďalšie dôležité mikroelementy.

Dokázalo sa, že vitamínová zmes zo zázvoru a chrenu posilňuje cievy, čím pomáha pri liečbe aterosklerózy a celkovo zlepšuje pamäť.  Zázvor zlepšuje procesy trávenia, urýchľuje metabolizmus a vďaka tomu podporuje chudnutie.

Čo potrebujete?

  • 125 g koreňa chrenu
  • 50 g koreňa zázvoru
  • 3 citróny
  • 3 PL medu
  • 2 PL škorice

Postup

  1. Oba korene zbavte šupky – môžete to urobiť viacerými spôsobmi.

  1. Očistený chren a zázvor vložte do mixéra.

  1. Citrón si nakrájajte na menšie kúsky a pridajte do mixéra. Všetko pomixujte až kým nezískate jednotnú konzistenciu.

  1. Pridajte do zmesi med a škoricu.

  1. Premiešajte a umiestnite do sklenenej nádoby.

Pripravený liek je potrebné skladovať v chladničke. Počas troch týždňov užívajte 1 čajovú lyžičku dvakrát denne. Vitamínová zmes zlepší vaše zdravie, poskytne telu látky potrebné pre správnu činnosť mozgu, naštartuje metabolizmus a prirodzene znormalizuje hmotnosť.

zdroj:takprosto.cc