Na pripálené hrnce to funguje ako kúzlo: Zachránila som tak aj staré plechy a formy po babičke!

Na pripálené hrnce, špinavé formičky na pečenie, plechy – toto funguje jednoducho na všetko. Radím to úplne každej gazdinke. Ja som to prvýkrát skúsila, keď som v hrnci pripálila pukance, je to naozaj bomba.

Potrebujeme:

kypriaci prášok do pečiva

teplú vodu,

Hubku na riad

Postup:

Z panvice najskôr oškriabeme všetko, čo ide. Potom do panvice napustíme teplú vodu – celé dno musí byť pokryté. Pridáme 1 balík kypriaceho prášku a privedieme do varu. Varíme 5-10 minút, zložíme z plameňa a necháme vychladnúť. Potom  vyčistíme ako klasicky s hubkou na riad a opláchneme. Pôjde to samo, pripálenina sa z povrchu odlepovala jedným ťahom. – žiadne drhnutie do bezvedomia. :-) Panvica aj hrnce sú vďaka tomu krásne čisté, aj ťažké pripáleniny sú hneď dole.

Už nikdy nebudete umývať každú zvlášť – všetky formičky na pečivo vyčistíte naraz a budú ako nové!

Nemusíte drhnúť každú zvlášť: Toto je geniálna finta, ako vyčistiť všetky formičky na vianočné pečivo naraz a bez práce!

Tento nápad sa pred pečením sviatočných dobrôt hodí každej gazdinke. Prvým krokom k príprave sviatočného pečiva, je vyčistiť si formičky. Aby ste však nemuseli čistiť každú formičku zvlášť a uľahčili si tak nielen námahu, ale aj množstvo času, vyskúšajte tento šikovný tip. Všetky formičky vyčistíte naraz, rýchlo a jednoducho.

Potrebujeme:

Formičky

3. bal kypriaceho prášku do pečiva

Vodu

Postup:

Formičky vložíme do hrnca a zalejeme vodou tak, aby boli všetky pod vodou. Preložíme na plameň a keď voda zovrie, nasypeme do nej všetky kypriace prášky. Povaríme ešte 2-3 minúty a zložíme z plameňa. Formičky necháme vo vode ponorené cez noc (minimálne 6 hodín). Potom vložíme preložíme do umývadla prepláchneme pod tečúcou vodou, necháme vysušiť a môžeme používať!

Výsledok:

Predtým

screenshot-tortyodmamy

Potom:

screenshot-tortyodmamy1

zdroj: tortyodmamy.sme

Dnes najobľúbenejšie