Ženy, toto dokážte zoštíhliť vašu tvár: Naučte sa 8 zázračných pohybov a môžete odložiť aj krémy proti vráskam!

Prvými výraznými známkami starnutia sú zvyčajne vrásky a voľná pokožka, ktorá ochabuje a stráca pevnosť. Vaša elasticita kože a obrysy vašej tváre závisia vo veľkej miere aj od toho, ako sú tónované tváre svalov. Málokto vie , že tieto svaly potrebujú cvičenie a cielený pohyb rovnako, ako zvyšok vášho tela.

Portál Bright Side v spolupráci s Olgou Zakharchenko zostavili súbor najúčinnejších cvičení, ktoré dokážu zoštíhliť vašu tvár.

Zahrejte si svaly

Najprv musíte zahriať tvárové svaly. Postavte sa alebo si sadnite, držte chrbát vyrovnaný. Teraz sa snažte spievať rôzne samohlásky tak dlho, ako len môžete. Spievať „I“, „O“, „E“ a „A“ – tieto samohlásky fungujú najlepšie. Ak nechcete spievať nemusíte, snažte sa ale vyslovovať tieto písmená čo najpreexponovanejšie. Pokračujte v tomto cvičení, kým nebudete cítiť, že je celá vaša tvár  teplá.

1.

brightside

...

Posaďte sa a nakloňte hlavu dozadu. Teraz si predstavte, že musíte dosiahnuť až na strop s dolnou perou. Natiahnite spodnú peru pokiaľ to len ide a vydržte 5-10 sekúnd. Potom urobte krátku prestávku a opakujte 2-3 krát.

2.

brightside

Prekrížte si ruky na hrudi a pomaly zdvihnite bradu, stojte rovno. Keď dosiahnete svoj limit, zhlboka sa nadýchnite a počítajte na 10 alebo 15. Potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy.

3.

brightside

Toto cvičenie je veľmi jednoduché, ale veľmi účinné. Pomáha znižovať riziko straty elasticity pokožky. Uistite sa, že počas tohto cvičenia držíte hlavu rovno. Vytočte rohy vašich pier čo najviac nadol a vráťte sa do východiskovej pozície. Opakujte aspoň 5x, až kým nebudete cítiť určité napätie vo svaloch.

4.

brihgtside

Posaďte sa rovno a držte ceruzku so stiahnutými perami. Teraz skúste napísať svoje meno vo vzduchu bez pohybu hlavy. Pokračujte v cvičení najmenej 3 minúty. Potom urobte krátku prestávku a opakujte niekoľko krát.

5.

brightside

Toto cvičenie je skvelé pre svaly krku na krku. Tiež to pomáha formovať svaly okolo tváre. Nakloňte hlavu doprava a snažte sa dosiahnuť rameno uchom. pritlačte pravú ruku na pravú stranu hlavy, pričom budete odolávať hlavou a krkom tlaku ruky. Vydržte 10 sekúnd a zopakujte na druhej strane.

6.

brightside

Zhlboka sa nadýchnite, pevne zatvorte pery a nasajte vzduch. Položte ruky na tvár tak, aby vaše prsty prikryli vaše uši. Teraz začnite tlačiť na tvár, a svalmi vytvárajte odpor odpor, aby ste udržali vzduch. Držte  5-10 sekúnd. Potom urobte krátku prestávku a opakujte 5-6 krát.

7.

brightside

Otvorte ústa a zakryte zuby svojimi perami. Teraz presuňte spodnú čeľusť dopredu a tlačte prstom na bradu. Snažte sa odolať prstom pohybu svalov na tvári, zatiaľ čo ich zmršťujete a uvoľňujete. Opakujte 10 krát.

8.

brightside

Toto je posledné a najťažšie cvičenie, ktoré pomáha posilniť vaše čeľuste a svaly pod jazykom. Položte obe päste pod bradu a zatlačte jazykom na dno úst (vedľa dolných zubov). Zatlačte svoju bradu päsťami, pričom zároveň odolávate tlaku s jazykom. Držte 30 sekúnd. Urobte si krátku prestávku a opakujte 10 krát.