Zázračná maska na rast vlasov: Vďaka tejto ingrediencii z kuchyne, porastú ako divé!

Pred pár mesiacmi som si nechala výrazne skrátiť hrivu a už čoskoro som svoje rozhodnutie oľutovala. Hľadala som spôsoby, ako pôvodnú dĺžku získať čo najskôr a naviac sa mi osvedčila táto jednoduchá maska.

Pred niekoľkým i mesiacmi ma zachvátil náhly nával odvahy a túžby po zmene – rozhodla som sa výrazne skrátiť dĺžku svojich vlasov. Ako to však už s nami ženami býva, čoskoro ma prepadol pocit, že to nebolo až také správne rozhodnutie a hoci sa hovorí, že vyskúšať sa má všetko, rapídne skrátenie dĺžky k tomu určite nepatrí.

Začala som pátrať po internete a hľadať tipy a triky, ako pôvodnú dĺžku vlasov získať čo najskôr – umelé predlžovanie u mňa neprichádzalo do úvahy. Po skúšaní najrôznejších metód a produktov kozmetického priemyslu, som našla tip od beauty blogerky, ktorý mi zo začiatku pripadal ako hlúposť, no desiatky pozitívnych reakcií na túto nezvyčajnú kúru ma napokon presvedčili vyskúšať ju.

Možno sa vám bude zdať tiež zvláštne, no podstatou tejto metódy  nie je nič iné ako horčica – konkrétne horčicový prášok. Blogerka na svojej stránke sľubovala nárast dĺžky až o 10 cm za mesiac a hoci mne vlasy neporástli tak rapídne, zaznamenala som nárast dĺžky o úžasných takmer 7 centimetrov. Tento výsledok považujeme za absolútne úžasný a preto sa s vami rada podelím o recept:

a6934b6ba284236044862d1b347b189b

Na horčicovú masku potrebujeme:

2 lyžice horčicového prášku (ja som ho jednoducho zakúpila cez internet)

1 žĺtok

...

2 lyžice rastlinného oleja (najlepší olej je vraj lopúchový, ale ten som nemala, používala som najmä repkový a olivový)

3-4 lyžice teplej vody

1-2 lyžice cukru

Postup:

Prášok rozmiešame vo vode, pridáme olej, cukor, žĺtok a vymiešame jednotnú zmes konzistencie pasty. Tú si nanesieme na korienky vlasov, zabalíme fóliou a necháme 5 -15 minút pôsobiť (niektoré návody odporúčali až 30 minút, ale toľko som nikdy nevydržala). Potom jednoducho vlasy umyjeme ako bežne.

Prečo to funguje?

Sami pocítite, že keď si masku nanesiete, razom vás zaleje teplo. Maska pokožku hlavy zahreje a spôsobí, že sa prekrví a zlepší cirkuláciu krvi, ktorá je pre rýchlejší rast kľúčová. Okrem toho pôsobí ako peeling, ktorý zbavuje pokožku odumretých buniek. Okrem stimulácie rastu ich aj posilňuje a vyživuje. Ostatné ingrediecenie stimulujú silu horčicového prášku, dodávajú živiny a olej chráni vlasy pred vysušením – horčicový prášok by ho pravdepodobne sám o sebe mohol pôsobiť.

Aplikácia: na suchú neumytú pokožku vlasov, 1 x za 5 dní. Odporúča sa aplikovať 3-4 mesiace.

Pozor:

Pred aplikáciou masky si urobte test na alergiu rovnako ako pred farbením vlasov. Možno zistíte, že na horčicu vaša pokožka reaguje abnormálne – červený fľak, pálenie, svrbenie…

Ak vás pokožka nehreje ale veľmi páli, masku si hneď umyte, neoplatí sa riskovať.

Ak chcete, aby maska menej hriala, jednoducho pridajte viac cukru.

Masku nepoužívajte ak máte kožné ochorenia, ktoré sa prejavujú na pokožke vlasov – svrbenie, odlupovanie….

To je asi tak všetko, verím, že vaše výsledky budú rovnako úžasné ako tie moje.

Poznámka: fotka ukazuje nárast vlasov blogerky, ktorej recept som použila.

Autor: Michaela Trogárová

zdroj: reprofoto: mybeautyness