Dajte ju do skrine a mole sa poberú kade ľahšie, položte k posteli a komáre vám dajú pokoj: Zázračná levanduľová želatína!

Hlavne, ak máte problém s moľami v skriniach - toto naozaj nemajú radi. Rovnako výborné je to aj proti komárom a hmyzu počas leta!

Tento recept mám už asi 3 roky a používam ho nielen ako osviežovač, ale jeho výborným vedľajším efektom je aj to, že odpudzuje mole a hmyz, ja ho dávam hlavne do skrine a aj do botníka (stará sa o príjemnú vôňu).  Výroba je úplne jednoduchá a bude vám to fungovať celé týždne, ba až mesiace a bez prestávky. Ja mám nádobku v každej miestnosti v byte a umelé osviežovače už vôbec nepoužívam, odporúčam. Hlavne, ak máte problém s moľami v skriniach – toto naozaj nemajú radi. Rovnako výborné je to aj proti komárom a hmyzu počas leta!

Potrebujeme:

2 šálky vody

1 a 1/2 lyžice soli (spomaľuje rast plesní)

Želatína v prášku (ja som použila 2 balenia)

25 – 30 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

Malé sklenené poháre alebo misky na vloženie gélu

Voliteľné: pár kvapiek potravinárskeho farbiva

Postup:

Želatínu pripravíme podľa návodu tak, že ju necháme v časti vody napučať a potom rozmiešame v zvyšku vody zahrievaním. Potom zložíme z plameňa, pridáme soľ, potravinárske farbivo a esenciálny olej.

Zmes premiešame a potom rýchlo nalejeme do pohárov. Umiestnite nádobky naplnené gélom do chladničky tak, aby sa rýchlo ochladili alebo odložili na pult, aby sa ochladili a stuhli. Následne môžeme hneď použiť – osviežovače fungujú celé týždne – dajte hlavne do skríň a aj do spálne, kde sa postarajú o odplašenie komárov.

Dnes najobľúbenejšie