Ak vás trápi ochabnutá pokožka a hlboké vrásky, toto ich zmierni a omladí aj o 10 rokov: Zázračná vec pre zrelé ženy!

S pribúdajúcim vekom sa na tvári môžu začať objavovať kožné vrásy, drobné vrásky a iné nepekné úkazy. Vyzerá to, ako by kože tváre začala padať dole. Jedná sa o prirodzené zmeny, ktoré skôr alebo neskôr stretnú takmer každého. Pre zabránenie vzniku nových problémov a nápravu tých existujúcich vám poradíme niekoľko šikovných nápadov.


Po 35. roku života začína v koži klesať hodnota kolagénu, koža je oslabená a stráca svoju elasticitu. Tukové tkanivo pomaly, ale isto padá smerom nadol, čo spôsobuje naťahovanie kože. Kožné vrásy sa na tvárou objavujú z mnohých príčin. Najčastejšie je to spôsobené už spomínaných zmien súvisiacich s pribúdajúcim vekom.

Lacný zázrak, ktorý hravo schová do vrecka drahý botox

Vedeli ste, že zemiakový škrob dokáže skutočne odstrániť jemné vrásky a zmierni tie hlboké

maska ​​proti vráskam

Škrob najlepšie funguje najmä v kombinácií s vajíčkom, konkrétne s vaječným bielkom. Zloženie vaječného bielka obsahuje zinok, vápnik a selén, vitamíny A a B, E a D, kyselinu listovú a železo, fosfor a jód. Tieto látky sú užitočné pre všetky typy pleti, ale predovšetkým pre mastné. Tento nástroj nielen bojuje so zmenami súvisiacimi s vekom , ale tiež odstraňuje akné, zmenšuje póry, rozjasňuje, sprísňuje.

maska ​​proti starnutiu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Škrob je všeobecne nazývaný najlepšou alternatívou k Botox. Pri pravidelnom používaní bojuje aj s hlbokými vráskami. Škrob sa odporúča pridať do domácej masky, aj keď ste stále mladí a krásni. A tiež zabraňuje vzniku zmien súvisiacich s vekom a predĺži tak vašu mladosť.

Iba 2 zložky

škrobová maska

Ak chcete pripraviť masku „náhradný Botox“ doma, budete potrebovať len dve zložky – 2 lyžičky zemiakového škrobu a 1 vaječný bielok . Bielok vyšľahajte do hustej peny. Pridajte suchú prísadu a znovu rozšľahajte.

domáca tvárová maska

Keď je hmota homogénna, aplikujte ju na čistú pokožku tváre, krku, dekoltu, ako aj na ruky – to znamená na všetky miesta, kde koža rýchlo stráca pružnosť a prejavujú sa na nich známky veku.

botoxová maska

Keď maska ​​zaschne, aplikujte na prvú vrstvu druhú a potom tretiu. Keď sú všetky vrstvy vysušené, opláchnite masku. Počas procedúry je dôležité byť pokojný a nehovoriť.

domáca maska

Aká je dĺžka trvania tejto kúry? Urobte masku každý večer po dobu 21 dní , a potom každý druhý deň po dobu 14 dní. Po opláchnutí aplikujte hydratačný krém. Výsledky sú viditeľné po 10 dňoch, ale aby boli zmeny trvalé, najlepšie je v kúre pokračovať.

Cvičenie pre krásnu tvár, krk a dekolt – kozmetička ho radí všetkým ženám

Pred vykonaním cvičenia sa aspoň na minútku uvolnite a sústreďte sa len dýchanie. Zadržte dych na 5 sekúnd a vydýchnite. Takto sa upokojíte a uvoľníte. Pripravené na premenu?

Happy cry cvičenie

Pri tomto cviku môžete sedieť alebo stáť. Stačí nakloniť hlavu ako u zubára v kresle, široko otvoriť ústa a povedať a, počas ktorého si napočítate v duchu do 10. Potom sa vrátite do východiskovej pozície. Väčšinou sa tieto svaly používajú veľmi málo, ale počas cvičenia pocítite, ako sa aktívne zapájajú a pracujú.

Obmedzený úsmev

„Obmedzený úsmev“ Ideálne cvičenia na posilnenie svalov tváre. Dlane položte na tvár tak, aby sa prsty dotýkali rohov úst. Začnite sa usmievať a zároveň prstami odolávajte tlaku úsmevu. Skúste sa týmto spôsobom usmievať-odolávať 10 sekúnd.

Masáž čela
Toto jednoduché cvičenie pomôže uvoľniť svaly tváre a pripraviť ich na ďalší postup. Relaxujte a zatvorte oči. Špičkami prostredných prstoch pravej a ľavej ruky zľahka prechádzajte po strede čela – od koreňa nosu až po vlasové korienky. Venujte tejto masáži len 1-2 minúty, pričom sa snažte vykonať čo najviac jemných pohybov.

Zdvíhanie obočia
Toto cvičenie pomôže posilniť svaly na čele a horných viečkach, spôsobí, že pokožka bude pružná a svieža. Ruky dajte nad obočie a jemne stlačte tak, aby ste obočie akoby vytiahli a kožu pod korienkami vlasov stiahli. Pohyby robte s tým, ako sa dýchate – nádych pohyb – výdych uvoľnenie.  S pohybom synchronizujte aj svoje oči – zdvihnete obočie- pozriete smerom nahor a naopak.  Opakujte 3-5 x s pomalými nádychmi a výdychmi.

Cvičenie „Ovál“

Toto cvičenie môžete robiť denne. Dokonale bojuje s asymetriou tváre, koriguje kontúry, dokáže zmierniť problém dvojitej brady a spevňuje aj pokožku na lícach.  Položte dlane pevne na líca a uchopte oblasť sánkového kĺbu. Spodnú čeľusť pomaly otvárajte vertikálne.

Potom zdvihnite vrchnú čeľusť pomaly, čo najďalej od spodnej čeľuste. Jemne zatlačte na dlane, nastavte pohyb čeľuste, nedovoľte, aby sa pohybovala do strán. Vašou úlohou je dosiahnuť mäkký a hladký pohyb čeľustí presne pozdĺž vertikálnej osi. Vykonajte 4 až 5 pokojných opakovaní.

korekcia tváre oválne doma