Med, vlašské orechy, ocot a cesnak: Zázračné kombinácie, ktoré pomáhajú pri mnohých zdravotných ťažkostiach!

Tieto zázračné liečivé elixíry z portálu zdravljeipriroda pomáhajú pri rôznych chorobách a dnes si povieme viac o tom, pri akých ťažkostiach je vhodné ich využiť.

Med a jablčný ocot

O pozitívnych účinkoch jablčného octu sa už popísalo veľa. My vám dnes prinášame tip, ako ho účinne skombinovať a zvýšiť tak jeho blahodarné účinky. 

2 lyžice octu rozpustite v 2 dl vlažnej prevarenej vody a pridajte 2 lyžice medu. Užívajte 2 – 3-krát denne pred jedlom.

Tento elixír pomáha pri zápale hrdla, zlom trávení, zlej cirkulácii a látkovej premene v tele. Odporúča sa tiež pri chorobách srdca, obličiek a krvných ciev. 

Táto kombinácia tiež znižuje krvný tlak a je vynikajúcim spojencom pri udržiavaní štíhlej línie. 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak trpíte nespavosťou, máte ľahký spánok alebo sa ráno budíte nevyspatí, skúste si dať pred spaním lyžičku medu. 

Ak vám jedna lyžička medu pred spaním nestačí na zdravý spánok, ľudová medicína odporúča nasledujúce recept:

 

Pridajte 3 polievkové lyžice jablčného octu do malého pohára s medom. Užite pred spaním a do pol hodiny by ste mali zaspať. V prípade väčšej úzkosti alebo silnej nespavosti je potrebné užiť ďalšie dve čajové lyžičky tejto zmesi.

Postup opakujte v prípade, že sa v noci zobudíte. Tento liek je účinnejší ako farmaceutické sedatívum a nemá žiadne vedľajšie účinky.

Med a vlašské orechy

Orech je jedinečný zástupca rastlinného sveta a v mnohých krajinách je už dlho známy ako vynikajúci liek. 

V kombinácii s medom ešte naberá na sile a dokáže konkurovať rôznym farmakologickým prípravkom. Dodáva nášmu telu všetky potrebné vitamíny, minerály, bielkoviny, tuky, sacharidy a oveľa viac…

Pri chudokrvnosti

 

Pripravte si z pol kila medu, pol kila vlašských orechov a jedného citróna. Všetko dobre premiešajte a užívajte každé 4 hodiny. Zmes je veľmi účinná na zotavenie pri anémii a vyčerpanosti. 

Pre výrazný účinok by ste mali užívať 100 g vlašských orechov s rovnakým množstvom medu každý deň, najmenej 45 dní. Med a vlašské orechy sú tiež veľmi účinné pri ischemickej chorobe srdca.

Lyžica medu s troma alebo štyrmi vlašskými orechmi je nielen mimoriadnou pochúťkou, ale aj liekom na bolesti hlavy, nespavosť a sklerózu.

Hojenie žalúdočných vredov

 

Ak si pol hodiny pred jedlom dáte 5 – 6 čajových lyžičiek orechového mlieka, účinok prichádza rýchlo a efektívne. Pripravíte ho nasledovne: 20 g mletých vlašských orechov zalejte 100 ml teplej prevarenej vody, dobre pretrepte, preceďte a pridajte 2 lyžice medu.

Med s cesnakom

Nasledujúci recept obnovuje odolnosť tela a je veľmi dobrý proti astme a dýchavičnosti: zmiešajte kilo lúčneho medu, šťavu z desiatich citrónov a šťavu z desiatich hláv cesnaku. Nechajte týždeň stáť v uzavretej nádobe.

Pite 4 čajové lyžičky 1-krát denne a tento liek by ste mali konzumovať pravidelne po dobu 2 mesiacov, aby sa dosiahol požadovaný účinok.

Proti chrípke

Očistený cesnak roztlačte na kašu a zmiešajte s lipovým medom v pomere 1:1. Užívajte 1 lyžicu rozpustenú vo vlažnej vode pred spaním.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay