Zázračná domáca masť, ktorá skutočne lieči: Bič na zápal ucha, abscesy v hrdle, bolesti zubov a zvládne ešte oveľa viac!

Táto masť je skutočným zázrakom a preto ju odporúča aj naša čitateľka Vierka zo Žiliny. Dokáže vraj pomôcť pri viacerých zdravotných ťažkostiach a vyrobíte si ju veľmi jednoducho sami doma.

Táto masť je skutočným zázrakom a preto ju odporúča aj naša čitateľka Vierka zo Žiliny. Dokáže vraj pomôcť pri viacerých zdravotných ťažkostiach a vyrobíte si ju veľmi jednoducho sami doma.

Čo všetko lieči?

1. Zápal stredného ucha – Z vaty urobte bičík, ktorý by mal byť namočený do pripravenej masti a potom ho vložte do postihnutého ucha. Touto masťou je potrebné namazať aj oblasť za uchom. Vatu treba meniť podľa potreby. Tento liek odstraňuje z uší zápal a zbaví vás bolesti.

2. Zápal nosových dutín – Roztopte masť a ak má znesiteľnú teplotu, vpichnite ju pipetou do nosných dierok. Môžete tiež použiť vatové tampóny namočené v masti.

3. Abscesy v krku – Bolesť hrdla vyliečite tak, že mokré vatové tampóny namažte masťou a dvakrát večer si nimi natrite hrdlo.

4. Popáleniny a zápaly kože s opuchmi, bolesti zubov, vriedky, bolesti kolien – Stačí len namazať postihnuté oblasti masťou a nechať cez noc pôsobiť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

1 l kvalitného oleja (babička používala hlavne repkový, ja dávam olivový)

200 g včelieho vosku

4 vaječné žĺtky

Postup:

Vajcia uvaríme natvrdo a oddelíme žĺtky. Najlepšie je použiť domáce vajcia. Potom ich vidličkou rozpučíme a rozdelíme na tri časti. Zahrejeme olej a pridáme včelí vosk.

Na miernom ohni vosk roztopíme a keď začne olej vrieť, pridáme do zmesi prvú časť vaječných žĺtkov.

Od toho okamihu by ste mali zmes stále miešať.

Keď sa vytvorí pena, odstavte ju z ohňa a pridajte druhú časť žĺtkov. Znovu dajte na oheň a keď začne vrieť, znovu pridáme ďalšiu časť žĺtkov.

Hrniec odstavíme, masť necháme trochu vychladnúť a precedíme (najlepšie cez nylonový tyl).

Zázračná masť je pripravená, stačí ju len preliať do uzatvárateľnej nádoby a nechať stuhnúť.

Uchovávajte ju v chladničke, vydrží až 10 mesiacov.

Nezabudnite si na obal napísať dátum výroby pre lepší prehľad.

NÁŠ TIP: Pre ešte lepší účinok môžete do masti pridať aj nechtík, ktorý je v prírodnej medicíne veľmi obľúbený.

Foto: pixabay
Foto: pixabay