Zázračná domáca kúra pre posilnenie imunity: „Zlatá zmes“pre jeseň a zimu bez chorôb!

Užívajte si jesenné dni bez nepríjemného prechladnutia, nádchy a ďalších zdravotných komplikácií. Stavte na silu zlatej zmesi.

Zlatá jeseň prináša okrem krásnych prírodných scenérií aj mnohé nástrahy pre naše zdravie. Veľké teplotné rozdiely počas dňa môžu dať našej imunite poriadne zabrať. Ak k tomu pridáme prácu v kolektíve a každodenné cestovanie preplnenou hromadnou dopravou, získame skvelú kombináciu pre jesennú virózu. Práve v tomto ročnom období je potrebnejšie, ako kedykoľvek inokedy počas roka, aby sme mali dostatočnú obranyschopnosť.

Tekvicová kúra na posilnenie imunity

1

Tekvica je jedným z najobľúbenejších jesenných plodov. Je bohatá na vitamíny C, B, A a železo. Táto zelenina pomáha tiež posilňovať cievy, upravuje trávenie, zmierňuje nespavosť a zlepšuje celkovú fyzickú kondíciu. V kombinácií s ďalšími silnými surovinami – citrónom, zázvorom a medom však získate neprekonateľného pomocníka v boji proti nepríjemným chorobám. Okrem toho môžete túto zmes použiť aj ako chutnú omáčku na palacinky alebo chlebík.

Potrebujeme:

200 g medu

300 g tekvice

1 citrón

...

Koreň zázvoru (3-4 cm)

Postup:

Citrón dôkladne umyjeme, odstránime jadierka a nakrájame na štvrtinky (prípadne môžeme odstrániť šupku, aby sme citrón zbavili horkosti).

Tekvicu ošúpeme , odstránime jadierka a nakrájame na menšie kúsky. Rovnako aj zázvor ošúpeme a nakrájame nadrobno. Tekvicu, citrón a zázvor rozmixujeme mixérom na jemnú zmes. Pridáme med, dôkladne premiešame a máme hotovo.

2

Tekvicovú zmes skladujeme v chladničke v uzatvárateľnej nádobe. Pre posilnenie imunity a zlepšenie zdravie užívame 1 lyžicu zmesi 30 minút pred jedlom 3x denne.

3

zdroj: sovkusom