Zásobník v práčke už nikdy nebudete drhnúť: Ja som dala na túto radu od sestry a už neriešim zápach z práčky, zásobník je ako nový!

Milé žienky, ako som tak chodila po internetových diskusiách, viem, že tento problém trápi mnohé a preto sem dávam môj zlepšovák do života. Vlastne nie je jeden, mám ich viac, ale tento s dávkovačom (alebo zásobníkom) je asi najlepší. Ide o to, že keď som ho prvýkrát vybrala, dalo mi poriadne zabrať, kým som odstránila ten lepkavý povlak od aviváže a vodný kameň. Čistilo som ho asi 2x do roka a raz bola pri tom našťastie aj moja sestra, ktorá mi dala skvelý tip.

Zásobník čistý bez drhnutia

Najviac sa mi osvedčila rada od sestry –  dať zásobník normálne do umývačky na riad, dala som aj klasicky tablety do umývačky a zapla som. Zásobník parádne vyčistený, bez drhnutia a zbytočnej námahy. Odporúčam to každému. Ak máte zásobník vo veľmi zlom stave – pred vložením do umývačky ho dajte odmočiť na pár hodín do teplej vody. Inak už sa nemusíte starať, raz za čas ho len vyberte, šup do umývačky a máte po starostiach, je to skvelá vychytávka. Suseda nemá umývačku, no aj tak hovorí, že zásobník jej najlepšie vyčistia tablety do umývačky. Dám je 2-3 a ona dá zásobník namočiť do teplej vody s rozpustenými tabletami. Potom umyje kefkou a špina aj pleseň sú preč.

Vrecká do školy a školské tašky

Tiež ich čistím v umývačke. Jednoducho dám dovnútra, nastavím na teplotu 50 stupňov a zapnem. Mám s tým skvelú skúsenosť, batoh aj vrecká sa krásne vyčistia a sú ako nové. Potom len hodím na riadátor dosušiť a je to.

A ešte rada na záver

Ak používate klasické prášky na pranie a máte skúsenosť tak ako ja, že hlavne na čiernom prádle niekedy prášok zvykne ostať, jednoducho ho pred praním rozmiešajte v troche vody a až tak pridajte do práčky. Máte istotu, že neostane na prádle.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ľubica T.