Zasejte bazalku do plastovej fľaše a získate úžasne bohatý a krásny ker!

Bazalka nie je náročná na pestovanie, ak budete dodržiavať niektoré pravidlá a budete poznať tajomstvá skúsených záhradníkov. Ak použijete metódu kultivácie vo fľaši, na parapete vášho domu získate šťavnatý, bohatý, veľmi zelený a voňavý kríček bazalky!

Potrebujete plastovú fľašu s objemom 5 litrov, rozrezanú na polovicu. Konkrétne tento objem je ideálny pre rast a vývoj koreňového systému bazalky.

Univerzálny výsevný substrát (je ľahký a preto vhodný na pestovanie bazalky) musíte ho najskôr spariť horúcou vodou, aby ste ho dekontaminovali. Potom jednoducho zasejte semená bazalky. Vo zahriatej pôde budú rásť rýchlejšie – trvá to asi týždeň.

Navlhčite povrch semien vodou pomocou rozprašovača a zakryte ich potravinovou fóliou. Vložte fľašu na teplé a svetlé miesto – slnečný parapet sa perfektne hodí. Ak je to potrebné, dodatočne osvetlite budúcu rastlinu pomocou umelého osvetlenia. Rastlina celý čas ostane v bežnej päťlitrovej fľaši, rozrezanej na polovicu – nemusíte robiť žiadne ďalšie kroky ani presádzanie.

Keď sa objavia výhonky, musíte pôdu medzi nimi posypať pôdnou zmesou zmiešanou z 5 častí piesku a jednej časti popola z dreva – aby ste predišli hnilobe koreňov.

Bazalka vynikajúco rastie na slnečných parapetoch, výsledkom čoho sú veľké, bohaté a šťavnaté zelené kríky!

...

Pokúste sa touto metódou zasadiť a pestovať bazalku na vašom parapete!