V lete zabudnite na obložené chlebíky a jednohubky z pečiva: Zapečené cuketové kolieska so smotanou a syrom sú ľahšie a ešte chutnejšie!

Toto jedlo robím v lete namiesto obložených chlebíkov a jednohubiek: Cuketové kolieska zapečené so syrom, šunkou a rajčinou, sú ešte lepšie a aj ľahšie!

Keď sú vonku letné horká, na ťažké jedlá nemá hádam nikto chuť. A na druhú stranu, komu sa by sa ich chcelo pripravovať. Toto jedlo je skvelé v tom, že je úplne jednoduché, rýchle a môžete si ho upraviť podľa toho, čo máte v chladničke. V lete je cukety dosť, takže s hlavnou prísadou určite nebude problém!

Potrebujeme:

1-2 cukety

150 g strúhaného syra

1-2 strúčiky cesnaku

Kyslú smotanu (môžete zmiešať s majonézou, prípadne použiť len majonézu)

1 väčšiu paradajku

...

Voliteľné: Šunka, saláma, slaninka….

Postup:

Cuketu umyjeme, nemusíme šúpať a nakrájame na kolieska hrubé asi 1 – 1,5 cm. Cuketové kolieska uložíme na plech vymastený, alebo vystlaný papierom na pečenie. Osolíme a potrieme zmesou smotany, majonézy, syra a pretlačeného cesnaku. Môžeme pridať ľubovolné koreniny a jednoducho natrieme na kolieska cukety. Nakoniec uložíme na vrch koliesko paradajky a môžeme ešte posypať strúhaným syrom. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme pri teplote 180 stupňov asi 35-40 minút.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: vk