Záhradkári, nakŕmte vaše rastliny týmto zeleným zázrakom: Už ani Euro na hnojivo z obchodu, toto nemá konkurenciu!

Aloe vera je nesmierne liečivá rastlinka. Tušili ste však, že okrem nášho zdravia dokáže úžasné veci aj pre naše izbovky? Pestovateľ poradil, ako si vyrobiť životabudič na všetky vaše rastlinky, vyrobíte ho práve z tejto zázračnej rastliny a jeho účinky sú doslova úžasné.

Zázrak na všetky druhy rastlín

Aloe vera je bohatá na celý komplex vitamínov, draslík, vápnik, zinok meď a horčík. Zároveň ich obsahuje v takej podobe, ktoré sú jednoducho vstrebateľné a rastlinky ich dokážu rýchlo a naplno využiť.

Väčší list alebo zväzok menších listov nastriháme na drobnejšie kúsky a zalejeme asi 1-1,5 litrom vody. Zakryjeme a necháme takto odpočívať približne 5 dní.

Po uplynutí tohto času premiešajte a môžete použiť.

...

Prihnojiť sa s týmto hnojivom dajú ruže, cibuľa, bylinky, izbové kvety a mnohé ďalšie v intervale raz za 15 dní.

Na orchideu používam hlavne vo forme postreku na listy.

Najjednoduchší návod, ako zakoreniť ruže z obchodu – zapichnite ich do listu Aloe Vera

Zakoreniť ruže z obchodu nie je ľahká úloha, ale napriek tomu sa vám to môže skvele vydariť. Stačí, ak poznáte malý trik šikovného záhradkára. Všetko, čo potrebujte, je 1 list aloe vera. Pýtate sa, ako ho použiť? Sledujte ďalej a výsledok vás určite prekvapí.

Na začiatok si prinesieme ruže. Môžeme použiť ruže zo záhradky, alebo vyskúšať malý experiment s rezanými ružami z obchodu. Stonku zrežeme ostrým nožom a odstránime väčšinu lístkov.

Do listu aloe vera urobíme plytké zárezy na okraji. To sú miesta, kam budeme vkladať stonku ruže.

Potom vložte odrezanú stonku do otvoru v liste aloe.

A zasadte stonku do zeme, ako obvykle. Listy s stonkou teda rozdelíme na kúsky a zasadíme tak, aby bol pod zemou.

Aloe vera pôsobí antibakteriálne a zároveň stimulačne. Pomáha ruži zakoreniť a chráni ju pred chorobami.

Ruža po čase nielen že nezvädla, ale vyhnala nové listy a skrásnela. Čoskoro môžete presadiť do záhrady, alebo väčšieho črepníka!

Uplynulo 90 dní a koreňový systém ruže je už bohatý a zdravý. Kúsok aloe už nenájdete – všetko sa rozpadlo a absorbovalo vo forme živín. Koreňový systém je silný a sebestačný.

Video postup: