Záhradkár ukázal najjednoduchšiu metódu, ako zvýšiť úrodu paradajok: Toto urobte hneď, keď ich vysadíte – úžasné výnosy!

Mnohí už vysadili priesady paradajok do skleníkov a niektorí možno už aj do voľnej pôdy v záhradách. Po vysadení prichádza na rad starostlivosť o rastlinky tak, aby boli silné, vytvorili si bohatý koreňový systém a neskôr priniesli veľa chutných plodov. Záhradkár poradil najjednoduchší a pritom najúčinnejší spôsob, ako dosiahnuť, že rastliny budú pevné a bohato zarodia.

Takto podporíte rast a tvorbu koreňov

Je to úplne jednoduché, základom je pravidelné vylamovanie bočných výhonkov skôr, ako zosilnejú. Tie totižto zbytočne zahusťujú rastlinu, vyčerpávajú ju a tá nie je schopná produkovať toľko kvetov a neskôr aj plodov. Základom je výhonky vylamovať, kým sú malé, pretože v opačnom prípade môžete rastlinu poškodiť.

Pozrite sa na spodnú časť

Zapamätajte si, že keď má rastlina dosť listov na vrchu, tie spodné – najbližšie pri zemi musia preč. Ak sa dotýkajú zeme, kondenzuje na nich voda a stávajú sa pôvodcom šírenia plesní a chorôb nielen na rastline, ale aj v celom skleníku.

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.