Záhrada na parapete: Nádherné tulipány si vypestujte jednoducho za oknom, pokojne aj v zime!

Neviete sa dočkať jari a záplavy pestrofarebných kvetov, ktoré nám budú skrášľovať záhrady? Máme pre vás dobrú správu, na obľúbené rozkvitnuté tulipány nemusíte čakať až do jari a dokonca nepotrebujete ani záhradu.

Neviete sa dočkať jari a záplavy pestrofarebných kvetov, ktoré nám budú skrášľovať záhrady? Máme pre vás dobrú správu, na obľúbené rozkvitnuté tulipány nemusíte čakať do jari a dokonca nepotrebujete ani záhradu. Vďaka jednoduchému návodu si ich môžete vypestovať u vás doma, na parapete!

Ako na to?

Potrebujeme:

Veľké tulipánové cibuľky

Sklenené guličky alebo kamienky

Trochu vody

Postup:

V záhradkárstve je možné dostať množstvo farebných variant tulipánov. Pýtajte sa na také, ktoré sú vhodné na pestovanie v domácich podmienkach. Výber je skutočne veľký.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Cibuľky je potrebné na niekoľko týždňov umiestniť do chladničky, alebo na chladné miesto. Dávajte však pozor, aby sa do ich blízkosti nedostali jablká – tie vylučujú látky, ktoré zastavia proces klíčenia a tulipány vám nikdy nevyrastú. Obdobie hibernácie by malo trvať asi 12 týždňov – na chaldenie môžete využiť napríkald aj chladný balkón.

Na dno vázy so širokým dnom vložíme sklenené guľôčky, alebo kamienky a pridáme vodu. Potom na kamienky preložíme cibuľky výhonkom nahor. Voda by sa mala zľahka dotýkať spodnej časti cibuliek.

Ak by cibuľky boli príliš zaliate vodou, začali by hniť.

Keď začnú tulipány rásť, premiestnime ich do samostatných nádob.

Prípadne, môžeme tulipány od začiatku pestovať v samostatných nádobách. Postačia nám napríklad aj obyčajné sklenené poháre.

Teraz je čas uložiť nádobu alebo nádoby s tulipánmi na tmavé a chladné miesto.

Po uplynuté tejto doby je čas premiestniť nádoby s tulipánmi na slnečné miesto – ideálne na parapetu. V priebehu nasledujúcich 3-4 týždňov sa môžete tešiť na záplavu farebných kvetov u vás doma.

 

Tip pre vás:

Samozrejme, tulipán nekvitne po celý rok. Napokon, aj legenda hovorí, že tento kvet je symbolom dokonalej ale zároveň krátkej lásky.

Ak chcete, aby vám kvitli doma po celý rok, kúpte si v záhradkárstve cibuľky tulipánov, ktoré boli zasadené v zemi, ale ešte nestihli vyrásť.

Opláchnite ich, odrežte korene, vložte do sklenenej vázy alebo pohára a postupujte podla návodu uvedeného vyššie.

How-to-grow-tulips-in-vase-step-by-step-DIY-tutorial-instructions

Podrobnejší návod na vypestovanie tulipánov za oknom nájdete tu: