Zabudnite na ocot, trik odkukaný z hotela je na uteráky neprekonateľný: Stačí, ak hodinu pred praním urobíte túto vec!

Mám už po 50-tke, ale zdá sa, že stále neovládam všetky finty, ktoré by som v domácnosti potrebovala. Napríklad uteráky, tie mi robili najväčšie problémy – tvrdé, nesavé a to už po pár praniach.

Mám už po 50-tke, ale zdá sa, že stále neovládam všetky finty, ktoré by som v domácnosti potrebovala. Napríklad uteráky, tie mi robili najväčšie problémy – tvrdé, nesavé a to už po pár praniach. Skúšala som ocot, jedlú sódu a áno, výsledok bol o niečo lepší, ale nie taký, ako som si priala. Predstavte si, radu mi dala moja vlastná dcéra, ktorá bola cez prázdniny pracovať v Grécku v hoteli. Tam dávali nové vždy pred praním do studenej vody a až potom vyprali. Vyskúšala som a naozaj mi to zafungovalo, neviem ako, ale naozaj to zaberá.

Ako na to?

Jednoducho namočím všetky uteráky pred praním na 1 hodinu do studenej vody a potom vyperiem na 60-tke. Bez octu a aviváže. Nesuším v sušičke, ale cez leto na slniečko a v zime normálne v byte. Vyskúšajte, za pokus nič nedáte. Hlavne, keď budete prvýkrát prať nové uteráky.  Možno vám to tiež pomôže s uterákovým problémom. A prášok na pranie používam tiež úplne bežný, nič špeciálne.

Anka V.

Dnes najobľúbenejšie