Zabudnite na drahé prípravky z lekárne. Tento zázrak pomôže ľuďom s psoriázou a ekzémami, na ktoré už nič nezaberá

Keď spoznáte tento prírodný liek, už nikdy nič iné nebudete chcieť. Je naozaj všestranný a mal by byť v každej domácnosti.

Ľudská koža je počas života vystavená rôznym nástrahám. Či už sú to parazity alebo rôzne kožné problémy, existuje veľmi účinný prírodný liek, ktorý má širokospektrálne využitie.

Známy je ako najväčší poklad z Austrálie. Miestni domorodci po celé tisícročia používali olej z listov čajovníkového stromu (tea tree oil), ktorý je nesmierne všestranný. Využíva sa od zdravia, cez krásu až po riešenie problémov vo vašej domácnosti.

Tento nenápadný olej je extrémne silný, preto sa na ľudskom tele používa v zriedenej forme (3 – 5% roztok). Má však silné antiseptické vlastnosti, preto vám zaručí kvalitnú ochranu a dlhodobý účinok .

Na čo všetko slúži?

– Výrazne zlepší pokožku, ktorá trpí psoriázou. Ide o zápalový stav celého organizmu s viditeľným postihnutím kože, ktoré zapríčiňuje suchú, šupinatú kožu. Ochorenie je charakteristické zápalovou zložkou a zrýchlenou tvorbou kožných buniek, čo vedie k tvorbe šupín. Tento stav môžete zlepšiť práve vďaka tea tree oil. Desať kvapiek zmiešajte s dvoma lyžicami kokosového oleja a aplikujte na citlivé miesta.

– Účinný je v aj boji proti plesniam. A to nielen tým na ľudskom tele, ale aj v domácnosti, kde slúži ako dezinfekcia.

a

– Pomáha v boji proti oparom, akné, exémom, vredom či bradaviciam. Už pri prvom použití uvidíte a pocítite zmeny, proces čistenia olejom však treba pravidelne opakovať.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– Okrem toho upokojuje aj detské kiahne a zabráni vytvoreniu škaredých jazvičiek.

– Čajovníkový olej zabíja nebezpečné stafylokoky, ale aj vši a blchy. V lete ide o extrémne účinný repelent proti kliešťom. Jeho aróma je pre škodcov toxická a cítia ju už z diaľky, preto sa vám s radosťou vyhnú.

– Oceníte ho pri rôznych opuchoch, pľuzgieroch či mokvajúcich ranách, ktoré máte či už vďaka športovaniu alebo kvôli vysokým lodičkám.

Tea tree oil, ilustračné foto.

– Odstraňuje aj infekcie v ústnej dutine, pomáha pri zápaloch ďasien, aftách, zápachu z úst, zápaloch mandlí.

– Upokojuje pokožku spálenú od slnka či poškodenú pri mechanickom narábaní s horúcimi predmetmi.

– Pomáha vyčistiť drobné rezné rany, ktoré sú vystavené nebezpečenstvu infekcií. Oceníte ho teda nielen vtedy, ak sa porežete počas práce v kuchyni, ale vhodný je aj v prípade, že sa muž poreže pri holení. V takom prípade stačí, ak tea tree oil skombinujte s esenciálnym levanduľovým olejom a zmes aplikujete na poškodené miesto.

– Na chuť mu prídu aj ženy, pretože olejček je vhodný aj pri odstraňovaní make-upu. Stačí, ak desať kvapiek zmiešate s panenským olivovým a máte dokonalý odličovací prostriedok.