Za 1 Euro umývate aj 3 mesiace: Toto som pred rokmi odkukala od sestry a odvtedy sa u nás doma riady, okná aj kúpeľňa sa len tak lesknú!

Ľutujem len, že som to nepoužívala, keď bol syn malý, teraz by nás možno alergia vôbec netrápila. Vy môžete byť múdrejší. :-)

Pred rokmi (keď som mala umývačku pár mesiacov) som so sestrou riešila, koľko peňazí nechám každý mesiac v drogérii za najrôznejšie prostriedky do domu – na čistenie kúpeľne, odmasťovanie, pranie a iné povinné jazdy v domácnosti. Navyše, ani zďaleka o šetrné prostriedky a keďže máme doma alergika, musím byť pri používaní veľmi opatrná. Sestra mi poradila super-jednoduchý recept, ktorý ona používa do umývačky namiesto tabliet z obchodu. Veľmi som tomu neverila, ale skutočne, riad je krásne čistý a čistá je aj umývačka (čo je veľmi dôležité). Teraz už tento zlepšovák používam aj na umývanie okien, dlážky, laminátu, kúpeľne – som veľmi spokojná, všetko krásne čisté a žiadne podráždené oči a nepríjemné alergické reakcie nehrozia. Ľutujem len, že som to nepoužívala, keď bol syn malý, teraz by nás možno alergia vôbec netrápila. Vy môžete byť múdrejší. :-)

Za 1 Euro mám čisté riady a domácnosť 2-3 mesiace!

Potrebujeme:

2 baliky jedlej sody – 100g

1 balik kyseliny citronovej-100g

100 g morskej soli, najlepšie hrubozrnnej, ale keď nie je postačí aj normálna

Postup:

Toto všetko spolu zmiešať a dať do uzatvárateľnej nádoby, aby zmes nenavlhla. Do nádoby zvyknem dávať aj pár zrniek ryže v látkovom vrecúšku, ako ochranu pred vlhkosťou. Sem tam obsahom nádoby pretrepeme.

Dávkovanie je 1 až 3 polievkové lyžice, podla znečistenia riadov. Namiesto leštidla dajte ocot a riad sa bude krásne lesknúť – hlavne poháre zo skla. Ako hovorím, používam aj na čistenie bežne v domácnosti, napríklad špáry v kúpeľni budú krásne biele, ak si vytvoríte z tejto zmesi čistiacu pastu (stačí pridať trochu vody). Napíšte, či sa to osvedčilo aj vám!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ešte jeden malý zlepšovák, keďže ja túto zmes využívam naozaj na celú domácnosť. Stačí, ak pridáte trochu obyčajného saponátu (alebo tekutého mydla) a pár kvapiek esenciálneho oleja a vytvoríte zmes podobnú piesku. Tú natlačíte do formičiek od ľadu a máte perfektné tablety na čistenie do WC.

Peťka V.