Za 1 Euro umývate aj 3 mesiace: Tento mi pred rokmi poradila sestra a odvtedy sa u nás doma leskne riad, okná aj kúpeľňa!

Ľutujem len, že som to nepoužívala, keď bol syn malý, teraz by nás možno alergia vôbec netrápila. Vy môžete byť múdrejší. :-)

Pred rokmi (keď som mala umývačku pár mesiacov) som so sestrou riešila, koľko peňazí nechám každý mesiac v drogérii za najrôznejšie prostriedky do domu – na čistenie kúpeľne, odmasťovanie, pranie a iné povinné jazdy v domácnosti. Navyše, ani zďaleka o šetrné prostriedky a keďže máme doma alergika, musím byť pri používaní veľmi opatrná. Sestra mi poradila super-jednoduchý recept, ktorý ona používa do umývačky namiesto tabliet z obchodu. Veľmi som tomu neverila, ale skutočne, riad je krásne čistý a čistá je aj umývačka (čo je veľmi dôležité). Teraz už tento zlepšovák používam aj na umývanie okien, dlážky, laminátu, kúpeľne – som veľmi spokojná, všetko krásne čisté a žiadne podráždené oči a nepríjemné alergické reakcie nehrozia. Ľutujem len, že som to nepoužívala, keď bol syn malý, teraz by nás možno alergia vôbec netrápila. Vy môžete byť múdrejší. :-)

Za 1 Euro mám čisté riady a domácnosť 2-3 mesiace!

Potrebujeme:

2 baliky jedlej sody – 100g

1 balik kyseliny citronovej-100g

100 g morskej soli, najlepšie hrubozrnnej, ale keď nie je postačí aj normálna

Postup:

Toto všetko spolu zmiešať a dať do uzatvárateľnej nádoby, aby zmes nenavlhla. Do nádoby zvyknem dávať aj pár zrniek ryže v látkovom vrecúšku, ako ochranu pred vlhkosťou. Sem tam obsahom nádoby pretrepeme.

Dávkovanie je 1 až 3 polievkové lyžice, podla znečistenia riadov. Namiesto leštidla dajte ocot a riad sa bude krásne lesknúť – hlavne poháre zo skla. Ako hovorím, používam aj na čistenie bežne v domácnosti, napríklad špáry v kúpeľni budú krásne biele, ak si vytvoríte z tejto zmesi čistiacu pastu (stačí pridať trochu vody). Napíšte, či sa to osvedčilo aj vám!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ešte jeden malý zlepšovák, keďže ja túto zmes využívam naozaj na celú domácnosť. Stačí, ak pridáte trochu obyčajného saponátu (alebo tekutého mydla) a pár kvapiek esenciálneho oleja a vytvoríte zmes podobnú piesku. Tú natlačíte do formičiek od ľadu a máte perfektné tablety na čistenie do WC.

Peťka V.