Z kartónu od topánok: Vyrobte si elegantný obal na orchideu!

Kvety prinášajú do interiéru krásu, farby a život. Napríklad taká orchidea – kráľovná izbových rastlín, je skutočným skvostom každej domácnosti. Vďaka elegantnému obalu z nej však môžete vykúzliť najkrajší doplnok vašej domácnosti. Vyrobte si vlastný obal na kvetináč, ktorý je ideálnym riešením nielen pre orchideu, ale aj pre ďalšie izbové rastliny.

Kvety prinášajú do interiéru krásu, farby a život. Napríklad taká orchidea – kráľovná izbových rastlín, je skutočným skvostom každej domácnosti. Vďaka elegantnému obalu z nej však môžete vykúzliť najkrajší doplnok vašej domácnosti. Vyrobte si vlastný obal na kvetináč, ktorý je ideálnym riešením nielen pre orchideu, ale aj pre ďalšie izbové rastliny.

10 (1)

Potrebujeme:

Kartónovú škatuľu od topánok

Nožnice

Lepidlo

Baliaci papier

trochu trpezlivosti

Potrebujeme:

Škatuľu od topánok rozložíme tak, aby sa boky neroztrhli.

1

2

Z kartónu vystrihneme 4 rovnako veľké prúžky, podľa toho, ako vysoký chceme kvetináč mať (kartón by mal siahať 2-3 cm nad okraj kvetináča).

3

Kusy kartónu zlepíme dohromady – mierne ich zahneme tak, aby sa nepoškodili.

4

Teraz vezmeme baliaci papier, z ktorého vystrihneme prúžky široké asi 5 cm. Prúžky potom začneme stáčať – viď. obrázok. Pásiky baliaceho papiera oblepíme okolo kartónového základu.

5

6

7

Teraz už stačí len vložiť kvety do ich nového obalu.

8

10

zdroj: takprosto

Dnes najobľúbenejšie