Tieto sprej máme doma skoro všetci: Toto je dôležitý dôvod, prečo by ste ho v zime nemali dať z ruky!

Pre mnoho ľudí je zima najlepším ročným obdobím. Avšak ani oni nemôžu poprieť skutočnosť, že zimy prinášajú mnoho úloh, ktoré Vám môžu zimnú sezónu veľmi znepríjemniť, ak sa s nimi nevysporiadajú správnym spôsobom. A to je správna chvíľa pre prípravok WD-40. Tu je návod, ako môže byť WD-40 pomáha tento rok v zimnej sezóne:

Zamrznuté okná už neriešim

Tento zlepšovák sme vyskúšali na chate v Tatrách, keď hlásili mínus 20. Odvtedy používam proti zamŕzaniu aj keď som doma. Jednoducho nastriekajte WD-40 na okná svojho auta a cez noc nezamrznú. Ráno nebudete musieť okná zdĺhavo očisťovať. Super!

Zamrznuté zámky na aute? Žiaden problém!

 

Stačí nastriekať na zamrznuté miesta sprej WD-40 a máte po probléme. Behom chvíle je zámok voľný a vy môžete pokojne otvoriť vozidlo.

Hydroizolácie Vašich topánok

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Váhate vziať si svoju obuv von do snehu? Obávate sa, že Vám sneh zničí Vaše krásne tenisky? Ak áno, mali by ste vedieť, že nie je nutné, aby ste investovali do drahého impregnačného spreja proti poveternostným vplyvom. Ako je to možné? No, je to preto, že túto prácu obstará starý dobrý prípravok WD40.

Všetko, čo musíte urobiť, je naniesť na obuv postrek prípravkom WD40 a potom si ich obuť a vyraziť do snehu. Ošetrenie bude potrebné obnovovať v závislosti na tom, ako často ich nosíte v snehu! Vyskúšajte si to na vlastné oči nastriekaním na malé miesto na obuvi!

Predíďte nánosom snehu na oknách

Blíži sa snehová búrka? Ak áno, tak medzi mnohými prípravami, ktoré budete potrebovať, je potrebné zaistiť, aby sa na vonkajšej strane okien nehromadil sneh. Síce existuje mnoho spôsobov, ako to zabezpečiť, ale nastriekanie prípravku WD-40 na vonkajšiu stranu odkvapov a okien je možno tým najjednoduchším a bezproblémovým spôsobom. Nástrek prípravkom WD-40 stačí na to, aby sa zabránilo hromadeniu snehu!

Ochrana kŕmidla pre vtáky pred veveričkami

 

Zima je ročné obdobie, kedy ľudia aj zver hľadajú pocit pohody. Veveričky nie sú výnimkou a pri hľadaní pohody často nachádzajú spokojnosť a pohodlie v kŕmidle pre vtáky. Bez ohľadu na pekný pohľad na veveričku nebude krmítko schopné splniť svoj účel (kŕmenie vtákov). Postriekaniu striešky kŕmidlá prípravkom WD-40 zaistí, že sa veverička nebude schopná do kŕmidla dostať. Ale zároveň nezabudnite urobiť pre tieto malé zvieratká niečo dobré.

Prevencia stavby osích hniezd

 

Ak žijete v dome, v ktorom sa musíte každý rok v zime a na jar vysporiadať s osie hniezdo, potom je WD40 práve to, čo potrebujete. Nastriekajte prípravok WD-40 pod strechu a na všetky miesta, kde zvyčajne nachádzate osie hniezda a ako zázrakom tam už osie hniezdo nenájdete. Už nebudete musieť zrážať vybudovaná osie hniezda, postrek prípravkom WD-40 účinkuje zhruba 1 rok. Predstavili ste si niekedy, keby niekto rozbil dom Vám?

Odstránenie starého vosku zo snowboardov

 

Zima je obdobie, kedy vytiahnete Vaše lyže a snowboardy. Je však potrebné, aby ste z nich odstránili starý vosk. Za týmto účelom naneste na sklznici prípravok WD-40 a potom ho oškrabte akrylátovou škrabkou. K ďalšiemu čisteniu lyží alebo snowboardu možno ďalej použiť mosadzný kefu.

Tieto spôsoby použitia prípravku WD-40 sú len špičkou ľadovca, bez ohľadu na to ako neuveriteľné sa zdajú byť. Starý dobrý prípravok WD-40 toho ponúka oveľa viac.

 

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn